Edebali İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 5 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Edebali İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Edebali İlköğretim Okulu Hakkında - Edebali İlköğretim Okulu Tanıtım - Edebali İlköğretim Okulu Resimleri - Edebali İlköğretim Okulu İletişim

Edebali İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulun, öğrencinin çevre ve hayatla bütünleştiği, mutlu ve huzurlu olduğu bir ortam olduğunu biliyoruz. Bu ortamın oluşmasını sağlayan faktörlerin en önemlisi sevgidir. Sevgiyi en güzel şekilde Mevlana, Yunus Emre, Aşık Veysel işlemiş ve hayatlarına tatbik etmişlerdir. Sevgiyi her zaman yaşamak ve tatmak lazımdır. Sevmesini bilmeyen yaşamasını da bilmez. Sevgi kişileri birbirine yaklaştıran güzel bir bağdır. Birbirlerini seven insanlar güzel ortamların oluşmasına vesile olurlar. Bana göre sevginin sınırı yoktur ve sevgiler çeşit çeşittir: Anne sevgisi, baba, abi-kardeş, vatan, ilahi sevgi... Bizim için en önemli olan ise öğrenci-öğretmen-okul sevgisidir daha da ilerisi Türkiye sevgisidir. Ben vatana aşığım, kara sevdalıyım. Vatanımı, milletimi, öğrencimi ve okulumu seviyorum.

Öğrencilerimize sevgimizi belli etmemiz, hiçbir şey yapamıyorsak da sevgiyle onlara bir kerecik dokunmamız onlara güzel kapıları belki ardına kadar açacaktır. Unutulmaması gereken en önemli hususlardan biri de her öğrencinin mutlaka takdir edilecek bir yönünün olacağıdır.

Öğretmen, öğrenci, veli ve idareci olarak birbirimize güven duyar ve gerçek sevgi ile birbirimize yaklaşırsak, anlayışla sorunlara çözüm bulmaya çalışırsak çözülemeyecek sorun kalmayacak ve okullarımız başarının engin sularında yüzecektir. Edebali ilköğretim Okulu olarak bu güven ve sevgi ortamını en güzel şekilde tesis ettiğimize inanıyorum.

Bana göre sevgide sınır olmamalıdır. Geçekten başarılı olmak istiyorsak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeli ve sevgiyi en küçük birimlere kadar yaymalıyız. Unutulmamalıdır ki gerçek sevgi her zaman fedakarlıkla ölçülür.

Sinan ÇOLAK

Edebali İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2223241217
    Okulun Faksı: 2223242774
    Okulun Adresi: ORHANGAZİ MAH.ÖMÜR MEVKİİ CEYLAN SOK.NO:20 Odunpazarı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://edebaliioo.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü: SİNAN ÇOLAK
    Okulun Ulaşım Bilgileri: ODUNPAZARINDAN KALKAN 11 NUMARALI OTOBÜS VE STADYUM ARKASINDAN KALKAN 11 NUMARALI MÜNİBİSLERLE OKULUMUZA DİREK ULAŞIM VARDIR.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Edebali İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş