Eczacılar İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Eczacılar İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Eczacılar İlköğretim Okulu Hakkında - Eczacılar İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Eczacılar İlköğretim Okulu Bilgileri

Okul Tarihi Gelişimi (Hikâyesi)

Okulumuz, eğitim öğretime 1946 yılında ilkokul olarak açılmıştır. Okulumuzun ilk ismi Duacı Köyü İlkokulu’dur. Okul devletin gönderdiği malzeme yardımıyla köy halkı tarafından imece usulü ile yapılmıştır. İlk açıldığında 1 dersliği, 1 yönetim odası ve 1 malzeme odasıyla tekli eğitim öğretim hizmeti sürdürmekteydi. Okul binasının çok eskimesi ve yetersizliği nedeni ile 1974 yılında tadilata alınmış ve derslik sayısı 4 ‘e çıkarılmıştır.2000 yılında Eczacılar Odası tarafından okul bahçesine 2 katlı 8 derslikli yeni bir bina yapılarak eğitim öğretime orada devam edilmiştir.Okulumuzun adı Eczacılar İlköğretim Okulu olarak değişmiştir.

Okulun Misyonu:

“ Yüce Türk milletinin ve insanlık aleminin sürekli gelişen ve değişen beklentilerine cevap verecek ,sağlıklı iletişim kurabilen,öz güveni tam sorumluluk alabilen,bilimsel ve analitik düşünceye sahip,teknoloji ile barışık,ahlaki değerleri gelişmiş,üretken ve yapıcı ,araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı ,Atatürk İlkeleri ile demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine sahip çıkan,insana ,tabiata saygılı ,fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller yetiştirmektir.”
    Eczacılar İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Eczacılar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Eczacılar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Eczacılar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Eczacılar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    “Yaşanabilir bir dünya için kendisiyle ve insanlarla barışık, aklın ve bilimin ışığında ahlaki değerlere sahip çıkan,mutlu ,sağlıklı ve kendi öz benliğine sahip,özgürlük ve bağımsızlık sevdalısı bireylerin yetiştirildiği,öncü bir okul olmaktır.

Okulun Dayandığı Temel Değerler

· Nitelikli eğitim,

Okulumuz, öğrencilerine nitelikli eğitimi vermek için tüm eğitim çalışanları ile birlikte daima bir çaba içindedirler.

· Bireysel öğrenme ve becerileri desteklemek,

Okulumuz, her öğrencinin farklı öğrenme yöntemlerinin ve becerilerinin olduğuna inanır ve öğrenme işlevini buna göre düzenler.

· Açıklık ve erişilebilirlik,

Okulumuz, okulun eğitim ve öğretim süreçleri içinde ki her türlü etkinlikleri gizli olmayıp, bireysel bilgiler hariç, paydaşlarına açıktır. Paydaşlarımız tümü okulun sunduğu hizmetlerden faydalanabilir.

· Hesap verilebilirlik,

Okulumuz, her türlü kaynağın elde edilmesi ve kullanmasında görevli ve yetkili olanların, kaynakların etkili, ekonomik, verimli ve mevcut mevzuata uygun olarak elde edilmesinden raporlanmasından ve kötüye kullanılmaması için gerekli önlemlerin alınmasından sorumlu olması ve yetkili kılınmış mercilere hesap verir.

· Etkili okul içi ve dışı iletişim,

Okulumuzda, tüm paydaşlar arasında saygıya dayalı okul içi ve dışı iletişim kanalları açıktır.

· Hakkaniyet ve eşitlik,

Okulumuzda, tüm paydaşlarımızın sorumluluk ve hakları dengeli olup paydaşları arasında ayrımcılık yapılmaz,

· Beyan dayalı güven,

Okulumuzda, aksi ispatlana kadar, yasal yükümlülükler hariç, paydaşların beyanları esas alınır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ECZACILAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Duaci Köyü Antalya

Telefon Numarası: 2424451020

Faks Numarası: 2424451020

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Eczacılar İlköğretim Okulu ANTALYA[​IMG]

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş