E-Pin İle Silk Yüklemek Resimli Anlatım - E-Pin İle Silk Nasıl Yüklenir ?

'Silkroad Online' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    E-Pin İle Silk Yüklemek Resimli Anlatım - E-Pin İle Silk Nasıl Yüklenir ? konusu
    E-Pin İle Silk Yüklemek Resimli Anlatım - E-Pin İle Silk Nasıl Yüklenir ?

E-Pin Nedir ?
    E-Pin silk yüklemenize yarayan bir çeşit koddur örnek vermek gerekirse cep telefonlarımızda hattımıza kontör yüklemek için kullandığımız kontör kartları örnek verilebilir.

E-Pin silk yüklemenin en güvenli yollarından biridir.Çünkü müşteriye pin kodu verilir ve silkini kendisi yükler

E-Pin iki kısımdan oluşuyor ;

1 - E-Pin Kodu

2 - E-Pin Şifresi

Örnek verecek olursak epin şuna benzer ;

E-Pin Kodu : 6XUVJW0OLJEC7H2S
    E-Pin Şifresi : 81186057

E-Pin ile silk yüklemek

Öncelike http://www.joymax.com/silkroad sitesine giriyoruz.

Daha Sonra soldaki menüden Login'e tıklıyoruz

Karşımıza gelen boşluklara oyun id miz ve şifremizi yazıp Login butonuna tıklıyoruz

Şimdi yine soldaki panele bakıyoruz ve oradan ITEM MALL yazısına tıklıyoruz

ITEM MALL ' a tıkladıktan sonra aşağıya doğru pencere açılacak oradan Silk Charge ' yi seçin

Bu sayfada Turkish E-Pin kısmından Erkom Bilgisayar ' ı seçiyoruz

Make Payment butonuna tıklayıp devam ediyoruz

Burada E-Pinimizi yazacağımız alan var öncelikle E-Pin yazan yere E-Pin kodumuzu yazıyoruz

daha sonra Serial yazan yerede E-Pin şifremizi yazıyoruz

ve en altta bulunan I agree the user agreement and wish to pay using above selection yazan yeri işaretliyoruz

ve son olarak MAKE PAYMENT butonuna tıklıyoruz

Eğer hata yapmamışsanız Silk Charge Completed gibi bir yazı gelir hata yapmışnaız dönüp aynı işlemleri dikkatlice bir daha tekrarlayın

Genelde en çok yapılan hatalardan birisi epin kodunu kopyalarken sağında veya solunda birer boşlukla kopyalanması üzerine hata vermesiyle oluşur.

Epin kodunuzu kopyalarken dikkatlice kopyalayın boşluk almamaya özen gösterin.

Alıntıdır....

2. Google

Google Özel Üye

Eline sağlık paylaşım için sağol..

Bu Sayfayı Paylaş