Eğitim-Sen "Feminizm, kadına şiddet ve baskı Paneli Düzenledi"

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Dine tarafından 28 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Eğitim-Sen "Feminizm, kadına şiddet ve baskı Paneli Düzenledi" konusu
    Eğitim-Sen Kızıltepe Temsilciliği’nin düzenlediği “Feminizm, kadına şiddet ve baskı” adlı panel Kızıltepe Ana ve Çocuk Sağlık Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Moderatorlüğünü Sevgi Feyza’nın yaptığı Panele İnsan Hakları Savunucusu Avukat Eren Keskin Panelist olarak katıldı.

Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Şerife Alp, Belediye meclis üyeleri, Eğitim Sen Kızıltepe Temsilcisi Aslan Öner ve çok sayıda izleyicinin katıldığı Panelde konuşan Avukat Eren Keskin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günün yaklaştığını ancak bu günün dışında da konuşulması gerektiğini belirterek, kadınların yaşamın tüm alanlarında cinsel şiddete maruz kaldıklarını söyledi.
    Keskin, kadınlara yapılan şiddetin çoğu kes gizli yapıldığına vurgu yaparak, “Ben 22 yıldır avukatlık yapıyorum, Namus cinayetleri Türkiye’nin her yerinde yapılıyor”

Keskin, cinsel işkencenin bir savaş politikası olarak uygulandığına dikkat çekerek, cinsel taciz ve tecavüzün cezasız kaldığını söyledi. Keskin, kimliğinden dolayı birçok kadının cinsel şiddete maruz kaldığını belirten Keskin şöyle devam etti: “Namus cinayetleri sadece Güneydoğu’da işlenmiyor. Türkiye’de hangi Ağır Ceza Mahkemesine giderseniz bu davalar görülüyor. Namus cinayetleri sadece buralara mal edilmeye çalışılıyor oysa Türkiye’nin her yerinde bu tür şeylerle karşılaşıyoruz. 2005 yılında namus adı altında yapılan cinayetlere de indirimler yapılıyordu.” Dedi.

Kaynak:kiziltepeajansi​

Bu Sayfayı Paylaş