Duzgoren İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Duzgoren İlköğretim Okulu Taşlıçay Ağrı konusu
    Duzgoren İlköğretim Okulu Hakkında - Duzgoren İlköğretim Okulu Tanıtım - Duzgoren İlköğretim Okulu Resimleri - Duzgoren İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

KÖY ve OKULUN TARİHÇESİ

Düzgören Köyü,115 haneden oluşmuş,ilçeye 6 km uzaklıkta bir köydür.Batısında
    Yardımcılar Köyü,doğusunda Kumluca Köyü ve Yeniköy,güneyinde ise Tanrıverdi
    Köyü yer alır.Düzgören Köyü'nde ilk eğitim,eğitmenlerce yapılmış olup 1964 te halen
    kullanılan Düzgören Köyü İlkokulu'nunbinası hizmete girmiştir.1997 yılında sekiz yıllık
    eğitime geçilmesiyle ''Düzgören İlköğretim Okulu"olarak eğitim öğretime devam et-
    mektedir.Okul konum olarak köyün merkezinde yer almaktadır.
    Okulumuz iki bina bir lojman ve tuvaletler ile tezeklikten oluşmaktadır.Birinci binada
    iki derslik(1,4-5 sınıflar),müdür odası,ikinci binada bir derslik(3. sınıflar) ve bir kömürlük
    bulunmaktadır.Ayrıca okul lojmanı derslik(2.sınıflar) olarak kullanılmaktadır.Okulda yaka-
    cak olarak tezek ve kömür kullanılmaktadır.Köyde terör nedeniyle güvenliği sağlamak
    amacıyla köy koruculuğu sistemi vardır.Şu anda mevcut olan 8 köy korucusu ikişerli
    gruplar halinde nöbet tutmaktadırlar.Bu durum bize bir çok yarar sağlamaktadır.Bu
    sayede köylü ile direk iletişim kurup görüşebiliyoruz.

Binaların bakım ve onarımı;ilçe milli eğitim müdürlüğünün verdiği malzeme ile okulumuz
    personeli tarafından eğitim-öğretim yılı başında yapılmaktadır.Okulumuzun norm kadrosu
    4 tane olup,öğrenci sayısının fazlalığı nedeniyle 5 tane sınıf öğretmeni bulunmaktadır.

Mevcut Öğretmenler;Ömer İMAT,Nilay AKYÜZ,Dilek YILDIZ,Elvan KIRALAN,
    Emel KIRALAN

Öğrenci Mevcutları;1/A sınıfı 10 kız-14 erkek,2/A sınıfı 11 kız-13 erkek,3/A sınıfı 24
    kız-13 erkek,4/Asınıfı 22 kız-20 erkek,5/A sınıfı 15 kız-7 erkek.Toplam 148 öğrencimiz
    vardır.
    Devamsız öğrencimiz yoktur.

Okulumuz öğretmenleri Taşlıçay'da,kalmakta kaymakamlık oluru ile olup okula geliş-gidiş
    yapmaktadırlar.

Okulun Genel Durumu:

Okulun yakacak ihtiyacı Taşlıçay Kaymakamlığı tarafından karşılanmaktadır.Okulumuzun temizliği ve sobaların yakılması okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılmaktadır.Okulumuzdaki öğrenci sayısının artması nedeni ile mevcut sınıflar yetmemektedir.Okulumuzda kömür yakıtı kullanılmaktadır.Okul bahçesinin ihata duvarı ve kapısı tüm çabalara rağmen yapılamamıştır.Sınıflarımızın bazılarında elektrik tesisatı bulunmamaktadır.Okulumuzda su yoktur.

Köy ilköğretim okullarının eğitim-öğretim hazırlığı,devamı ve sürekliliği ilçe kaymakamlığının ve köy öğretmenlerinin özverili çalışmaları ile mümkün olmaktadır.

Duzgoren İlköğretim Okulu Ağrı Taşlıçay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Duzgoren İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Duzgoren İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Duzgoren İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Duzgoren İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DUZGOREN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Düzgören Köyü

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi :
    http://okulweb.meb.gov.tr/04/07/590920/

[FONT=Comic
    Sans MS]Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr[/FONT]

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş