Dut İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Dut İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman konusu Dut İlköğretim Okulu Hakkında - Dut İlköğretim Okulu Tanıtım - Dut İlköğretim Okulu Resimleri - Dut İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

aDut İlköğretim okulu ilk kez 1967 yılında 3866 metrekarelik bir alanda bir lojmanlı, 1 derslikli ve tuvaletlerden oluşan şekli ile yapıldı. Okula, daha sonra 1987 yılında tek derslik ana sınıfı ve 1993 yılında 3 derslikli yeni bir bina ilave edildi. Bu binaya 1998 yılında üç derslikli kat ilavesi yapıldı. 1-8 sınıflı ilköğretim okuluna dönüştürülen okulumuzda halen 8 derslik, bir anasınıfı, 2 idare odası, 1 öğretmenler odası bulunmaktadır. Okulun etrafı 2002 yılında tel örgü ile ihata edildi. Dut İlköğretim okulu, bir köy okulu olup 1 Müdür vekili, 1 Müdür yardımcısı, 12 öğretmeni ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Okulda bulunan 12 öğretmenlerden beşi 4/B kapsamında, kapsamında çalışmaktadır. Okulumuzda 13 anasınıfı öğrencisi, 148 ilköğretim okulu öğrencisi vardır.

Okulumuzda normal öğretim yapılmaktadır.

Dut İlköğretim Okulu Samsat yolu üzerindedir. Kahta'ya 12, Adıyaman'a 28 km uzaklıktadır.

Okulumuz öğretmenlerinin kalacağı lojman bulunmamaktadır. Bu nedenle öğretmenlerimizin bir kısmı Adıyaman'a bir kısmı da Kahta'ya yerleşmişlerdir.

Dut İlköğretim Okulu Adıyaman Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dut İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dut İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dut İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dut İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DUT İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Dut Köyü Kahta / Adiyaman

Telefon Numarası: 4167362107

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :
    http://okulweb.meb.gov.tr/02/06/333652/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
    Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş