Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu İncirliova Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu İncirliova Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın İncirliova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu Resimleri - Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu Hakkında

TARİHÇEMİZ

Okulumuz inşaatına Haziran 1964’ te başlanmış, 20.10.1964 tarihinde bitmiştir. 8 Kasım 1964’te geçici kabulü yapılarak 23 Kasım 1964 tarihinden itibaren ortaokul olarak kullanılmaya başlanmıştır. İzzet Ayaydın- Ali Sarıyörük İlkokulunda okuyan öğrencilerden bölünenlerle okul eğitim öğretime başlamıştır. Okulun kuruluşundan sonra Nahiye Müdür Başkanlığında okul müdürleri toplanarak isim arayışına girilmiş.

Sonunda Cumhuriyetimizin ve Atatürk’ün ilk Milli Eğitim Bakanlarından Aydın Milletvekili Dr. Reşit Galip’in adının verilmesi kararlaştırılmıştır. Alınan karar 10.02.1965 tarihinde Valilik Makamına iletilmiş ve 05.03.1965 tarihinde okulumuzun adının Dr. Reşit Galip İlkokulu olarak kabul edildiği bildirilmiştir. Ortaokulun kendi binasına taşınması ile de Dr. Reşit Galip İlkokulu adıyla 1 müdür, 6 öğretmen, 343 öğrenci ile 16.04.1965 Cumartesi günü eğitim-öğretime başlanmıştır. İlk bina ihtiyaca cevap vermeyince aynı bahçeye 2002 yılında ek bina yapılmış ve 2002-2003 Eğitim-Öğretim Yılında hizmete girmiştir. Şu anda eğitim-öğretim 3 katlı olan yeni binada yapılmaktadır. 1 müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 ana sınıfı, 1 fen laboratuvarı 1 bilgi teknolojileri sınıfı ve 18 derslik bulunmaktadır. 18 dersliğin 10 tanesi 1. Kademe, 8 tanesi 2. Kademe olarak kullanılmaktadır. Okulumuzda 23 anasınıfı öğrencisi, 285 1. Kademe ve 242 adet 2. Kademe olmak üzere toplam 550 öğrenci öğrenim gör-mektedir. Toplam personel sayısı 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 25 öğretmen, 1 yardımcı hizmetli olmak üzere 29’dur. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 1. ve 2. Kademede 30 kişidir. Okul bahçesinde öğrencilerin kullanımı için voleybol, basketbol ve futbol sahaları ve okul kantini bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında geçmişimizden aldığımız güç ve özgüven ile çağın gereklerine göre yaşayan, Ülkemizi Atatürk’ün gösterdiği Çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen etkili, nitelikli, okuyan toplum oluşturmaktır.

VİZYONUMUZ

Öğrencilerimizi ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda; kendine güvenen, kendini tanıyan ve ifade edebilen, sorumluluk duygusuna sahip fertler olarak orta öğretim kurumlarına ve hayata hazırlayıp başarılı olmalarını sağlamaktır.

Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu Aydın İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DR.REŞİT GALİP İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Zafer Mah. Yavuz Sultan Selim Cd. No: 85 Incirliova Aydin

Telefon Numarası: 2565851086

Faks Numarası: 2565851086

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Dr.Reşit Galip İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş