Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Milas Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 8 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Milas Muğla konusu Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında - Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Tanıtım - Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri - Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu İletişim

Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulun Tarihçesi: 1994 yılının ikinci kanaat döneminde Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Bir kaç yıl içerisinde okuldaki öğrenci sayısının artması, ek bina yapılmasını gündeme getirmiştir.1996 yılında ek bina yapılmıştır. Aynı yıl okulumuza bir ana sınıfı açılmıştır. Eğitim-öğretim yılında okulumuza taşımalı öğrenci sayısının artması, okul bahçesine üç derslik daha yapılması zaruretini doğurmuştur.2008–2009 öğretim yılı itibariyle Anasınıfı, 1.ve2. Kademe 25 şube ile eğitim vermekteyken;

Okulumuz Kurucusu sayın Mete Ersoy Tarafından Okulumuz Bahçesine Spor Kompleksi,Müze,Derslik,Oluşan Ek Bina yapımına başlanmış olup bu nedenle sadece 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında geçici olarak Çift Eğitime geçilmiştir.

Fiziksel Özellikleri:.

Okulumuzun Özellikleri Okulumuz anasınıfını bünyesinde bulundurulan bir ilköğretim kurumudur. Okul Aile Birliği ve okul kantininden sağlanan gelirlerle varlığını sürdürmektedir. Eğitim öğretim şekli normaldir.
    Okulumuzda Okutulan Seçmeli Dersler-

Bilişim Teknolojileri, Halk Kültürü ve Satranç 2008–2009 öğretim yılında seçilmiştir.

Okulumuzun Bina Durumu: Okulu binası 1994 yılının ikinci döneminde hizmete girmiş, Bakanlığımızın tip projelerinden ilköğretim tipinde ele alınmıştır.

Binanımızın Özellikleri: Okul binası kaloriferli olup, betonarme tipinde yapılmış bir binadır.

Dersliklerimiz: Okulumuzda bir anasınıfıyla birlikte 24 derslik mevcuttur. Bir fen laboratuarı ve bir bilgi teknoloji laboratuarı bulunmaktadır. Behçet Necatigil isimli kütüphanesi bulunmaktadır.

Okulumuzun bahçesinde bir kantin, bir spor odası, taşımalı öğrenciler için yemekhane mevcuttur. Depo, arşiv ve kitaplık mevcut imkânlara göre düzenlenmiştir.

Okulumuz bahçesinde basketbol-voleybol sahası bulunmaktadır. Bahçeye Atatürk büstü yaptırılmıştır.

Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Milas
    Okulun Telefonu: (252) 512 43 79
    Okulun Faksı: (252) 513 14 08
    Okulun Adresi: Hayıtlı-Ahmet Çvş.Mh. İsmail hakkı Milaslı Cad.
    Okulun Web Adresi: MUĞLA-MİLAS (Dr.Mete Ersoy İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi: 329741@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Dr. Mete Ersoy İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş