Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Hakkında - Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Tanıtım - Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Resimleri - Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu İletişim

Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Dr. Cavit Özyeğin 28 Mart 1915'te İzmir'de doğdu. Öğrenimine Bornova Kars İlkokulu'nda başladı. 1935 yılında İzmir Atatürk Lisesi'ni bitirdi. Ardından doktorluğu seçerek İstanbul Tıp Fakültesi'ne girdi. Fakülteden 1941 yılında birincilikle mezun oldu.

Mustafa ve Necmiye ÖZYEĞİN'in oğlu olan Dr. Cavit Özyeğin 1942 yılında Dilnihal ATABARK ile evlendi. Dilek ve Hüsnü adında iki çocuğu oldu. İnegöl ve Bergama'da hükümet tabipliklerinde çalıştıktan sonra 1948 yılında Roma Forlanini Enstitüsünde iki yıl süreyle verem üzerine uzmanlık eğitimi aldı.

Türkiye'ye döndükten sonra 1952 yılında İzmir'de Süleyman Ferit Verem Dispanserini kurdu. 1965 yılında Verem Savaş Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Bu görevi sırasında yedi yıl boyunca Anadolu'nun en uzak köşelerine giderek çalışmalar yaptı. Bu görevinin ardından İzmir'e dönerek bir süre daha Verem Savaş Dispanseri'nde çalıştı.

Emekli olduktan sonraki yaşamını İzmir'de sürdüren Dr. Cavit Özyeğin 9 Ocak 1992'de vefat etti.

Bu okul, O'nun insana ve eğitime ömrü boyunca verdiği hizmet ve ilgiyi gelecek kuşaklarda da yaşatmak amacıyla yaptırılmıştır.

Misyonumuz
    Biz, bütün ögrencilerimizi kendisiyle ve çevresiyle barışık, geçmişiyle gurur duyan ve geçmişinden aldıgı ilhamla aydınlık yarınlara koşan, edindigi bilgi ve becerilerle ülkesine yön veren geleceğin çınarları olarak yetiştirmek istiyoruz.

Vizyonumuz
    Gelecegi bu günden gören bilim ve teknolojiye açık, kendini daima geliştiren, degiştiren ve yetiştiren, kültürünü yaşayan ve yaşatan, çevresine örnek ve önder olan, vizyon sahibi gençler yetistirmek.

Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okulun Adı : Dr. Cavit Özyeğin İlköğretim Okulu
    Okul Adresi : 119 sk No:1/B Evka-3 Bornova İzmir
    Telefon Numaraları : 0 (232) 342 42 48
    Faks Numaraları : 0 (232) 373 16 08
    E-mail Adresi :
    812466@meb.k12.tr
    Okulun Web Adresi: http://www.doktorcavitozyegin.k12.tr/
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu