"Donduralım derlerse ayrılırım."

'Beşiktaş' forumunda Dine tarafından 10 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    "Donduralım derlerse ayrılırım." konusu [SIZE=+0][/SIZE]"Donduralım derlerse ayrılırım."

[SIZE=+0][/SIZE]“Futbolu çok özledim, bir an önce sahalara dönmek istiyorum. Ne olacağını bilmiyorum. Kontrol, kulübü yönetenlerde... Ancak eğer bana 'Sözleşmeni bir altı ay daha donduralım' teklifiyle gelirlerse ayrılmak zorunda kalacağım. Başka çarem yok.”
    “Arjantin’de tatil yapmıyorum, günde 6 saat çalışıyorum... Doğrusu gelecekte ne olacağını ben de bilmiyorum, ama emin olduğum tek şey var: Sözleşmemi bir daha dondurmayacağım”

Beşiktaş’ta hep tartışıldı Matias Delgado... Transferi alışılmışın dışında, bir sponsor aracılığıyla gerçekleşti. İlk yıllarında farklı bölgelerde oynatıldı, bir türlü Basel’deki günlerine dönemedi. Futbolseverler, onun yeteneklerini her sezonun sadece 4-5 maçında görebildi, yapacağı patlama beklendi... Örnek davranışlarıyla da gündemdeydi. İnsani tavırları ve arkadaşlarıyla olan iyi ilişkileri sonucunda kaptanlık pazubandını koluna taktı, sorumluluğunu yerine getirdi. Beşiktaş’taki her hocayla sorunsuz çalıştı, hakkında hep övgüyle bahsedildi. Ancak yaşadığı sakatlık hem onun, hem de Beşiktaş’ın planlarını alt-üst etti. Sözleşmesini altı aylığına askıya alan Matias Delgado, takım arkadaşlarını tribünlerden takip etti. Sabretti, tedavi sürecinde açıklama yapmaktan kaçındı. Çalışmalarını Arjantin’de sürdüren Kara Kartal’ın 10 numarası, sessizliğini FANATİK’e bozdu. İşte Alican Esenci’nin, Delgado’yla yaptığı tele röportaj...

Beşiktaşlılar’ın şu anda en çok merak ettiği soru şu: Delgado iyileşti mi?

Ben şu anda Arjantin’deyim. Ama ülkemde tatil yapmıyorum, özel bir klinikte çalışmalarımı sürdürüyorum. Çok yoğun bir tempo içerisindeyim. Günde tam 6 saat çalışıyorum, nefes bile almıyorum. Gerçekten kendimi çok zorluyorum ve ligin ikinci yarısı için hazır olmaya çalışıyorum. Çeşitli egzersizler yapıyorum. Önümde iki test daha var. Kasığımdaki sakatlığın tamamen geçip, geçmediği bu testlerde belli olacak. Ancak kendimi çok iyi hissediyorum ve futbol oynayabileceğimi düşünüyorum. Şu anda aklımdaki tek şey, takıma geri dönmek...

Bu süre içerisinde ödemelerini düzenli olarak alabiliyor musun?

Para konusunda konuşmayı sevmiyorum. Bu benim ile kulübün arasındaki bir konu. Ben hiçbir zaman kulübümle ilgili bu konuları basına yansıtmadım, para konuşmadım. Yine öyle yapacağım. Kulübümle aramda herhangi bir sıkıntım yok. Onlarla zaten iletişim içerisindeyim. Ancak herhangi bir sorun olsa bile, bunu basın yoluyla yapmam...

Ne zaman İstanbul’a döneceksin?

Buradaki çalışmalarım bitiyor. 18 Ocak’ta raporlarımla birlikte İstanbul’da olacağım. Bir kontrolden geçeceğim, oturacağız ve konuşacağız... Umuyorum ki herkes için en iyisi olacak.

Peki neler yaşanacağını düşünüyorsun?

Gerçekten bilmiyorum. İyileştiğimi düşünüyorum, kendimi iyi hissediyorum. Futbolu çok özledim, bir an önce sahalara dönmek istiyorum. Beşiktaş beni isterse, tabii ki takıma geri döneceğim. Kontrol, kulübü yönetenlerde... Ancak eğer bana ‘Sözleşmeni bir altı ay daha donduralım’ teklifiyle gelirlerse ayrılmak zorunda kalacağım. Başka çarem yok.

Ayrılırsan ülkene mi dönersin, Avrupa’da mı kalırsın?

Bunu da bilmiyorum... Hiçbir takımla görüşmedim, ne ülkemden, ne de başka bir ülkeden. Çünkü ben Beşiktaş’ın futbolcusuyum.

Taraftarlara bir mesajın var mı?

Bana inansınlar. Tekrar onların önünde futbol oynamak için, burada elimden geleni yapıyorum ve çok çalışıyorum. Bana güvenirlerse, onları futbolumla çok mutlu edeceğime inanıyorum.

‘Tabata çok yetenekli’

Sen gelirsen kim gider?

Bu sorunun muhattabı ben değilim ve yanıt veremem. Çünkü o takımdaki herkes benim arkadaşım. Beşiktaş’ta bu soruya yanıt verecek yetkililer var. Bu konulara hiç girmek istemiyorum. Rodrigo Tabata’yla karşılaştırılma konusuna gelirsek... Rodrigo çok yetenekli bir futbolcu ve hep pozitif oynamaya çalışıyor. Onunla birlikte oynamak isterdim, ama şu ana kadar bu dileğim gerçekleşmedi. Ama umarım gerçek olur...

‘Hoca beni hep arıyor’

Denizli’yle görüşüyor musun?

Evet... Hoca beni üç günde bir, iki günde bir arıyor ve durumumu soruyor, kendimi nasıl hissettiğimi soruyor. Ben de kendisini tüm gelişmelerden haberdar ediyorum. Kendisiyle iyi ilişkiler içerisindeyiz. Onun beni sürekli araması, doğrusu mutluluk verici ve rahatlatıcı...

FANATİK Çok Özel/Alican Esenci

Fanatik

Bu Sayfayı Paylaş