Domino Damsel (Dascyllus trimaculatus & albisella)

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Domino Damsel (Dascyllus trimaculatus & albisella) konusu

Latince Adı: Dascyllus trimaculatus, Dascyllus albisella

Habitatı: D. albisella Doğu ve Orta Pasifik. Hawaii ve Johnson Adaları'nda yaşar ve mercanların üstünde yaşar. D. trimaculatus ise Batı Pasifikte yaşar ve bazı anemonların (Carpet Anemon) üstünde bulunur.

Beslenme Biçimi: Etçil. Kuru yemle beslenebilir, arada destek olarak canlı yem verilmelidir.

Davranış Biçimi: Agresif

Kendi Türlerine Davranışı: Küçükken barışçıldırlar büyüdükçe agresifleşirler. Küçük yaşta alınan bir gurup beraber büyütülünce kavgalar fazla olmaz.

Üreme: Akvaryumda üretilmişlerdir. Yavrularını korurken korkusuzlardır. Çok fazla yaklaşınca mırıldanır gibi ses çıkarırlar.

Işık: Normal

Tuzluluk: 1.021 - 1.024

Sıcaklık: 24 - 26 ºC

En Fazla Büyüdüğü Boy: 10 cm

Reef Uyumu: Uyumlu

pH: 8.1 - 8.4

Genel Yorum: Yeni başlayanlar için uygun bir balıktır. Yaşları ilerledikçe vücudu gümüşümsü bir renk alır ve çekiciliğini kaybeder. Agresifliğine dikkat edilmelidir.

Aktavist Yorumları: 1) Bu balığı 6 aydır besliyorum. 7 kez yumurta döktüler,henüz yavru alamadım. Hareketli ve sosyal bir balık tavsiye ederim.

2) Bu balıktan çok besledim, akvaryumu büyük alınmalıdır. Agresif bir türdür, bu yüzden bir tane veya grup olarak bakılmalıdır. Gayet şık ve ihtişamlı bir balıktır. Yine de yeni başlayanlar için pek tavsiye etmem.

Bu Sayfayı Paylaş