Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Kampüsü

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Kampüsü konusu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, 1992 yılında kurulmuştur. 1996 yılında faaliyete geçen enstitü, 2002 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Sahne Sanatları Anasanat Dalı, Film Tasarımı Anasanat Dalı, Müzik Bilimleri Anabilim Dalı, Grafik Anasanat Dalı, Seramik Anasanat Dalı, Tekstil ve Moda Tasarımı Anasanat Dalı, Geleneksel Türk El Sanatları Anasanat Dalı, Heykel Anasanat Dalı, Resim Anasanat Dalı, Fotoğraf Anasanat Dalı, Müzik Anasanat Dalı, Opera Anasanat Dalı lisansüstü programları devralmıştır. Güzel Sanatlar Enstitüsü bünyesinde, 2003-2004 eğitim- öğretim yılında, Sahne-Müzik ve Görüntü Sanatları İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile ortak yürütülecek olan, Sayısal Grafik ve İletişim Teknolojileri İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları açılmıştır. 2004-2005 eğitim-öğretim yılında Bale Sanat Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı açılmıştır.

G.S.E. bünyesinde bulunan lisansüstü programlar, Güzel Sanatlar alanındaki gelişmeleri göz önünde bulunduran, geleceğe yönelik sürekli güncellenen akademik bilgi birikimine sahip nitelikli insanların yetiştirilmesi misyonunu üstlenmektedir. Modern dünyanın gerisine düşmek istemeyen Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’ne bağlı on iki ve interdisipliner iki program, her biri kendi alanında belli bir bilgi birikimine sahip olmak isteyen, bu eksikliği gidermek arzusundaki öğrencilere, bir çözüm olmayı hedeflemektedir. Güzel Sanatlar Enstitüsündeki programlar, nitelikli akademik yapılanma ve araştırma ile sanat kültürüne ait değişik alanlara önemli katkı sağlamaktadır.

MÜDÜR : Prof. Dr. Oğuz ADANIR
    MÜDÜR YARDIMCISI : Prof. Elvan ÖZKAVRUK ADANIR
    MÜDÜR YARDIMCISI : Doç. Şeniz DURU
    ENSTİTÜ SEKRETERİ : Hanife GÜRBULAK
    ÖZEL KALEM : Filiz AYGÜN
    ÖĞRENCİ İŞLERİ SORUMLUSU : Filiz AYGÜN
    Ayşe ÇAVDAR
    PERSONEL İŞLERİ SORUMLUSU : Şef Esin CANİK
    Ayşe ÇAVDAR
    İDARİ ve MALİ İŞLER : Ruşit RAMAZANOĞLU
    YAZI İŞLERİ :
    YARDIMCI HİZMETLER :