Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kampüsü

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kampüsü konusu [​IMG]

DEÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 03.07.1992 tarihinde 3837 sayılı kanunla kurulmuş ve kuruluş çalışmaları Prof.Dr.Namık ÇEVİK (Eski Rektör) ve Prof.Dr. Z.Candan ALGUN (TÜREYEN) tarafından gerçekleştirilmiştir.

1993-1994 eğitim-öğretim yılında Ege Bölgesi'nin ilk, Türkiye'nin üçüncü fizyoterapi lisans eğitimi veren kurumu olarak Balçova Termal Tesislerindeki geçici yerleşim yerinde eğitime başlamıştır. Yüksekokul fiziksel mekanı 1995-1996 eğitim-öğretim yılında Tıp Fakültesi kampüsü içindeki yeni binasına taşınmıştır. 1994-1995 yılından itibaren Türkiye'deki fizyoterapi yüksekokulları içinde en yüksek giriş puanına sahip olan yüksekokul mezunlarına lisans diploması ile fizyoterapist ünvanı verilmektedir.

DEÜ, 8000 yıllık tarihe sahip İzmir’de yer almaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, sağlık ve eğitim hizmetlerinin sürdürülmesi, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak tasarlamış ve Sayın; Nevzat ÖZGÖRKEY ve Erdoğan ÖZGÖRKEY'in Özgörkey şirketi sponsorluğunda yapılmış 3900m2’lik bir binadadır. Tedavi ve akademik kadro odaları, konferans salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuarı, öğrenci kafeteryası, sınıflar, pratik uygulama salonları, klinik üniteler, protez ve ortez bölümleri ve yürüyüş analizi laboratuarı bina içinde yer almaktadır. İnciraltı Sağlık Kampusü şehir merkezinden 12 km uzaklıktadır.

Kampus, tıbbi kütüphane, kafeterya ve restoranlar, postane, üç banka, ulusal ve uluslararası telefon kard servisleri, rekreasyonel parklar ve şehir merkezinin başlıca bölümlerine ulaşımı sağlayan halk otobüsleri sağlar. İnciraltı Sağlık Kampusü şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aktivitelerimiz futbol, basketbol ve voleybolu içerir. Kampüste yeterli otopark alanı mevcuttur. Öğrenciler öğle yemeği için kampus veya yemekhane gibi seçenekleri kullanabilir. Spor ve kültürel aktiviteler Sağlık, Kültür ve Spor bölümü tarafından sağlanmaktadır.

+(90)0.232.4124900
    +(90)0.232.2775030
    +(90)0.232.4124946
    +(90)0.232.2775030

fiziktedavi@deu.edu.tr

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Yerleşkesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu İnciraltı 35340 / İZMİR

Bu Sayfayı Paylaş