Doğala İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Doğala İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu konusu Doğala İlköğretim Okulu - Doğala İlköğretim Okulu Hakkında - Doğala İlköğretim Okulu Tanıtım - Doğala İlköğretim Okulu İletişim - Doğala İlköğretim Okulu Resimleri - Doğala İlköğretim Okulu Tarihçesi

OKULUMUZ

Okulumuz Nevşehir ili Derinkuyu İlçesinin Doğala köyünde olup yaklaşık ilçeye uzaklığı 14 ile uzaklığı ise 45 km dir. Binalarımız kömür yakıtlı kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Okulumuzun ana binasında 8 dershane, 1 idare odası, 1 arşiv odası, fen laboratuarı, bilişim teknolojileri sınıfı ve öğretmenler odası vardır. Ek binada ise 2 tane anasınıfımız vardır.

Bahçemizin alanı 8.569 M2'dir. Ön kısmında basketbol ve voleybol sahası mevcuttur. Bahçede oyun ve futbol sahası vardır. Okulumuzun ön tarafında bol miktarda çam ağaçları bulunmaktadır

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Doğala Köyünde eğitim öğretime 1937 yılında caminin yanındaki bir odada üç sınıflı olarak başlamıştır. 1942-1944 yılları arasında eski bir derslik ve öğretmen evi olarak yapılmış, daha sonra bir derslik daha ilave edilmiştir

Derinkuyu ve köylerinde ilk defa bayan öğretmen 1949 yılında köyümüzde görev yapmış ve bu yıl okul bir sınıflı olmuştur. Eski okul binasının çatısının çökmesi üzerine üç yıl köy evlerinde eğitim öğretim yapılmıştır. 1972 yılında ikinci okul binası dört derslik ve iki oda olarak yapılmıştır.

1977 yılında dersliklerin yetmemesi üzerine binaya bir derslik eklenerek okul beş derslik ve üç odaya çıkartılmıştır. 1999 yılının Ağustos ayında İstanbul'da bulunan Doğala Dayanışma ve Kültür Derneğinin yaptığı yardımla şimdiki iki katlı 11 derslikli 2 odalı yeni okul binasının birinci katının kaba inşaatı bitirildi. 1999-2000 eğitim öğretim yılında iki derslik faaliyete geçirilerek eski okul binasıyla kullanılmaya başlandı. Yeni okulun ikinci katı ile birinci katının yarım kalan kısmı devlet tarafından 2000 yılının Eylül ayı sonunda bitirildi 09.10.2000 Pazartesi günü tamamen yeni okulda eğitim öğretime geçildi

VİZYONUMUZ

Okulumuzda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul ederek;öğrenme için her türlüfırsatı vererek ;öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetişmelerini, hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını sağlayarak; ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

MİSYONUMUZ

Okulumuzda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul ederek;öğrenme için her türlüfırsatı vererek ;öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetişmelerini, hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını sağlayarak; ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, tüm potansiyellerini bütüncül bir yaklaşımla hayat için kullanan mutlu, çevreci bireyler yetiştirmektir.

Biz... bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

Biz...
    öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan, başkaları, ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için varız.

Biz...
    öğrencilerimizin bir bütün olarak zihinsel, duygusal, bedensel potansiyellerini tüm insanlık için sağlıklı kullanabilen; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan; diline kültürüne, bayrağına, vatanına değer vermeyi ve bunları korumayı ilke edinen demokratik, çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak için varız.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: DOĞALA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: DOĞALA KÖYÜ
    Telefon Numarası: 3843958002
    Faks Numarası: 3843958002

Doğala İlköğretim Okulu Derinkuyu Nevşehir

kaynak :webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş