Direnç RenkKod 2.0 Download

'C-D' forumunda Siraç tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Direnç RenkKod 2.0 Download konusu Direnç RenkKod 2.0 Download

Sürüm : 2.0

Boyut : 3.09 Mb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows NT/2000/2003/XP/Vista

Üretici Firma : ANF Yazılım

Tanıtım:
    Üreticiden: Direnç RenkKod programı 4, 5 ve 6 renk-kodlu elektronik dirençlerinin renk kodlarına göre direnç değerlerini ve direnç değerlerine göre renk kodlarını bulmak için hazırlanmıştır.

Programın asıl amacı elektronik alanında amatör ya da profesyonel olarak çalışanların kolaylıkla direnç-renk kodlarını hesaplayabilmesidir. Aynı amaca yönelik hazırlanmış birçok programdan ayrı olarak, bu program aynı zamanda direnç değerini girdiğiniz dirençlerin sahip olması gereken direnç-renk kodlarını da bulabilmektedir.

2.0 sürümü ile tasarım tamamen yenilenmiş ve kullanışlı hale getirilmiştir. Ayrıca 5 ve 6 renkli dirençlerin de hesaplanması eklenmiştir. Yine bu sürümde önceki sürümlere ek olarak renk kodları girilen dirençlerin direnç değerleri programın sağ tuş menüsü ile panoya aktarılabilir. Saydam görüntüleme ile program gerçek bir direnç görünümüne kavuşturulmuştur.

Sürüm Güncelleme (2.0)
    * Yepyeni saydam arayüz
    * Elde edilen direnç değerinin gerçek zamanlı ekrana yansıtılması
    * Direnç renk bantlarının üzerine gelindiğinde renk bilgisinin ekrana yansıtılması
    * Yeni silindir görünümlü renk seçim sistemi
    * Sağ tuş ile ulaşılabilen menüde 4, 5 ve 6 renkli direnç sistemlerine geçiş
    * Daha profesyonel değer giriş ekranı
    * Görev çubuğunda yer tutmayan ve sistem tepsisinde görülen simge
    * Değer giriş ekranında yardım sistemi
    * Programın en son bulunduğu ekran koordinatlarını hatırlaması

Önemli Ayrıntı : 2564 KOhm gibi bir direncin renk kodunu bulmak isterseniz, bu tarz bir direnci tek dirençten direkt olarak elde edemeyeceğiniz için (2500 KOhm ± %2 gibi bir yaklaşım çok sağlıklı değildir) 2500 KOhm + 64 KOhm şeklinde iki direncin seri bağlanması yoluyla elde edilebileceğini dikkate alınız.

Direnç RenkKod 2.0

Bu Sayfayı Paylaş