Dilimin Ucunda Yarınlara Kesik Senli Cümleler...

'Resimli Şiirler' forumunda maviboncuk tarafından 6 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. maviboncuk

maviboncuk Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Dilimin Ucunda Yarınlara Kesik Senli Cümleler... konusu

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Ve asıyorum saçlarından umudu..aşklara özeniyorum şimdi..dilek ağacına asılı kalmış bir ceset gibiyim ki habersiz yüreğimdeki fırtınadan suya düşmüş son gemi..senin olmanı istemiyorum artık/varlığın
    İçimdeki korkuları dillendiriyor..bilirsin..hani terli bir gece burnunun ucuna kondurduğum son öpücükten önce/varlığın kendi imtihanını hazırlar demiştim sıcak bir tebessümle ki boşluğunun sağırlığındayım..renklerin anlamına küsüyorum/avuçlarım kavrıyor saçlarını..ellerimin nasırına dokunuyor öptüğüm her telin ıslak..sonra kıskanıyorum adını bilmediğim şehirleri bir bir ki seni sokaklarına/yollarına/caddelerine kabul ederken beni nasılda başı boş bırakıyor..kanıyorum eteklerime, boş odama bakıp soğuk..su döküyor tenim/terin..ayak ucumda elektrik..sır vermiyorum..serim sendeyken..sesimi kesmiştin sonra nefesimin..neyim mağlubiyetiydi sahi..hayat bağışlamaz mıydı dokunuşları ki yüzlerimiz aynadayken hala..acılarımın dikenli tellerine takılıyor ellerim..hani bir kez tutsaydı saçlarını sonra kanasaydı..hadi gel sen kokarken/arındır kokundan beni ki her ayrılık sonrası bir merhabanın çehresinde anlam buluyorum “tamam”/”tamamm” fazla m adımın baş harfi..ağzında dillenirken damağına takılırdı dilin ya hani.. her defasında boşluğuna düşüyorum/üşüyorum derinlerimde..kendimi arıyorum senden arta kalan...karalığında bir çığ/sesinin aksi..aksi seni..sözcüklerimi bağışlıyorum sokak çocuklarına ve bende kimliksiz aks/ileşiyorum ki gerekçe değil/sayma..beni saymadığın gibi..kendime erken kalktığım sabahlarda kim bulsa onun olacak gibi/geleceğim..
    sonra diyorum..yüzümü yıkamaya gitmeden daha ve ben su/su/yorum..çatlağım dudaklarımın kuruluğu kadar..sızıyor senli ne varsa kenarlarından/dilimin ucunda yarınlara kesik senli cümleler..beni miladının hüznüne say/ kimsesiz bakışlarına bulaştır beni..öksüz bırak sonra mevsime ilk kar yağarken..anlara kızıyorum sonra/yaşama/sabırsızlaşan aniden dalından düşen yaprağa/çiçeğe/duvarları maviye boyanmış eve ki yetişemediğim bir sabahsın mağrur akşamdan kalma gözlerle yüzümü bile yıkamıyorum ki kaybolmasından korkuyorum en güzel rüyamın..
    [/FONT]

Alıntı.

Bu Sayfayı Paylaş