Dikmen Köyü Hakkında Bilgi Tortum Erzurum

'Erzurum Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 18 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Dikmen Köyü Hakkında Bilgi Tortum Erzurum konusu dikmen köyü bilgileri - dikmen köyü resimleri - dikemen köyü tanıtım - dikmen köyü tortum

Dikmen, Erzurum ilinin Tortum ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyümüzün Kısaca Geçmişi Erzurum Dikmen koyu erzurum ermenı istılası altında oldugu zamanlarda dikmen koyundede ermenı ler yasamiş ve kurtuluş savaşi zamanından sonra halkın ve dogu anadoalu bolgesı tamamen ermenılerden temizlenınce o zamanlea surbahan olan ismi su ankı yenı ısmını almiştır yanı dıkmen olmustur.BILGI RAHIM GUNES
    Kültür

Köy geleneksel Tortum köyleri gibi kuymak,hincoş,yağ,dut,pestil ve çeşitli meyveleriyle ünlüdür. ayrıca guzel ve sirın koyumuzu hıc gormemiş ve tanımamiş arkadaslarımıza tavsıyedır yazın mutlaka dıkmen yaylasına cıkıp ayran ıcmelerın tavsıye ederiz,
    Coğrafya

Erzurum iline 103 km, Tortum ilçesine 51 km uzaklıktadır.
    İklim

Köy, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. RAHIM GUNES
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 678
    1997 621
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
    Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

kaynak-vikipedi
    özgür ansiklopedi

yerel.net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş