Destek İlköğretim Okulu Taşova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Destek İlköğretim Okulu Taşova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Destek İlköğretim Okulu Tanıtımı - Destek İlköğretim Okulu Hakkında - Amasya Taşova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Destek İlköğretim Okulu Resimleri

OKULUMUZUN TARİHÇESİ
    Cumhuriyet devrinden önce Destek Köyünde Mahalle Mektebi var idi;Bu mektepten çıkanlardan isteyenler daha ileri tahsil için Sepetli bucağındaki Medreseye giderler idi,Meşrutiyet yıllarında bucak merkezi Desteğe nakledilir ve burada 3 sınıflı ilk resmi okul açılır. Üç sınıflı olarak eğitim veren okulun ilk binası , bu günkü Abdullah BULUT’un evinin güneyindeki tepe üzerinde kurulur. Bu okulun bilinen en eski öğretmeni Recep HAFIZ’dır.1928 yılından birkaç yıl önce Erbaa’lı Ahmet ÖZCAN öğretmen olarak tayin edilir.Bir müddet eski harflerle eğitim veren Ahmet Bey;1929 yılında yeni harflerle öğretime başlar.

1929 Yılında şimdiki okulun oyun sahasındaki yerde ahşap iki katlı,geniş bodrumlu yeni bir okul binası yapılarak,yeni harflerle eğitim öğretime devam edilir.O yıllarda görev yapan öğretmenler yurt çapında okuma yazma seferberliğine katılarak,köylünün okuma yazma öğrenmesinde büyük katkıda bulunurlar.

Binanın yetersiz kalması üzerine ,aynı yerde eğitim –öğretim esasına uygun iki katlı ve 5 derslikli ,iki öğretmen odası olan geniş salonlu ahşap iki katlı bir okul binası daha yapılır.

1943 yılında okul binası depremle yıkılır ve öğretime bir ay ara verilir.Bu süre içerisinde üç derslikli baraka bir bina yapılarak öğretime devam edilir.1944 Yılında çevre köylerinde yardımı ile tek katlı ahşap,5 derslikli ,geniş salonlu, bir müdür ve bir öğretmen odası olan bina yapılır.

1984-1985 öğretim yılında okulumuz ilköğretim olarak programa alınır. Buna göre tek katlı okulun ihalesi yapılarak ileride ikinci katının da yapılması düşünülür ve 1 Temmuz 1984 günü şu anda eğitim yaptığımız okulun inşaatına başlanır, 20 Aralık 1985’te inşaat tamamlanarak tek katlı okula çift öğretim yapmak üzere 10.02.1986 tarihinde taşınılır.

MİSYON VE VİZYONUMUZ

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi değişen ve bütünleşen dünyamıza uyum sağlayabilmek için gerekli davranış ve donanıma sahip yetiştirmek

* Okul toplumunun tüm bireyleri sorumluluk alsın ve sorumlulukları doğrultusunda yetki ve inisiyatif kullansın.

* Öğrencilerimiz yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı olsunlar, fikir ve hareketleri ile öncülük etsinler.

Okul toplumunun tüm bireyleri hedeflerine ulaşmada ilkelerinden ödün vermesinler.

* Olumlu niteliklere sahip bir kültürümüz oluşsun ve okul toplumunun bireyleri bu kültürleri ile gurur duysunlar.

* Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın

*Tüm alanlarda örnek okul olmak.

*Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini açığa çıkartıp gelişmesini sağlamak

VİZYONUMUZ

* Atatürk ilke ve inkılâpları ile donanmış

*Kendi gücüne güvenen

* Çevreleri ile barışık uyumlu

* Araştırmacı ruhu gelişmiş

* Çağın teknolojisini öğrenme ve öğretmeyi kendine amaç edinmiş,

21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak

Destek İlköğretim Okulu Amasya Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Destek İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Destek İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Destek İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Destek İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DESTEK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Destek Kasabası Taşova / Amasya

Telefon Numarası: 358341800

Faks Numarası: 3583418002

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Destek İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

1 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş