Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 27 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu konusu Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu - Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Hakkında - Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Tanıtım - Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Resimleri - Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz 1990 yılında arsası Derinkuyu halkından Selim SAYIN tarafından verilerek yapılmıştır. 1990 yılında eğitim ve öğretime açılmış olup 2000 yılında 4 derslik daha ilave edilmiştir. 2008 yılında tamamlanan ikinci ek derslik inşaatının tamamlanması ile derslik sayısı 14 olmuştur. Şu anda13 şube 1 anasınıfı ve 1 Bilgi Teknoloji sınıfı ve 1 de fen ve Teknoloji laboratuarı ile eğitim öğretime devam etmektedir. 1 müdür, 1 müdür yardımcısı,1 Anasınıfı öğretmeni, 7 sınıf öğretmeni, 6 branş öğretmeni toplam 16 personel görev yapmaktadır.

KURUMUN VİZYONU
    Vizyon, okulumuzun gelişimini yönlendiren bir faktördür. Eğer nereye ulaşmak istediğimizi bilmiyorsak şu an bulunduğumuz yol bizi herhangi bir yere götürebilir.
    Atatürk İlke ve inkılâplarını benimsemiş; temel demokratik değerlerle donanmış; bireysel farklılıkları ne olursa olsun; araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; hayat boyu öğrenen ve insan haklarına saygılı nesiller yetiştiren bir kurum olmaktır.

İstiyoruz ki
    Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
    İstiyoruz ki
    Okulumuzda her veli ve herkes, öğrencilerine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
    İstiyoruz ki
    Velilerimiz, öğrenme sürecine aktif olarak katılsın ve bilinçli olsun.
    İstiyoruz ki
    Okulumuzda, hem öğretmenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın ve mutluluğunu yaşasın.
    İstiyoruz ki,
    Öğrencilerimiz, niçin öğrendiğini irdeleme gücüne sahip olsun.
    İstiyoruz ki
    Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
    İstiyoruz ki�
    Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye daha güzele ulaşmak için çalışsın.
    İstiyoruz ki�
    Okulumuzda, her davranış her olay her faaliyet sevgiye dayalı olsun.
    İstiyoruz ki�
    Okulumuzda, öğretenler ve öğrenenler kaliteyi bir hayat tarzı olarak benimsesin ve uygulasın.
    İstiyoruz ki

Okulumuzdan mezun olan her öğrenci istediği doğrultuda bir ortaöğretim kurumuna yerleşerek hayatına bir yön versin.

KURUMUN MİSYONU
    Atatürk ilke ve inkılâpları ışığında;
    * Türkçeyi doğru ve güzel konuşup yazabilen,
    * İyi bir vatandaş olabilmek için gerekli temel beceri ve davranışları kazanmış, ilgi ve
    yetenekleri yönünde hayata ve üst öğrenime hazır,
    * Kendini ifade edebilen,
    * Araştıran,
    * Sorgulayan,
    * Eleştirel düşünen,
    * Çevrede tercih edilen okullar arasında yer alan okulumuzda, gelişen, değişen programlara
    açık,
    * Kendini yenileyen,
    * Bilgiye ulaşmanın yollarını bilen,
    * Beceri ve başarı düzeyi yüksek,
    * Çağdaş,
    * İnsan olmanın onurunu yaşayan,
    * Mesleki dayanışma içinde, paylaşmayı bilen,
    * Saygın,
    Başarılı kadromuz ve çağdaş eğitim yönetimi yaklaşımlarını uygulayan idari kadromuz ile
    ÖĞRENEN OKUL modelimiz temel dinamiğimizi oluşturmaktadır.
    Ayrıca Okul ile Birliğimiz başarılı çalışmalarıyla okulumuza destek vermekte ve yardımcı olmaktadırlar.

Okulumuz iletişim bilgileri

Adres:Okul Adresi Bayramlı Mah. Yeni ilkokul Sok. DERİNKUYU
    Tel: 0384 3813363
    Derinkuyu 24 Kasım İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu
    kaynak :webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş