Derecik İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Derecik İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu Akçaabat Derecik İlköğretim Okulu - Derecik İlköğretim Okulu Hakkında - Derecik İlköğretim Okulu Tanıtımı - Derecik İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Derecik İlköğretim Okulu Resimleri

Derecik İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Derecik İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Derecik İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Derecik İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Derecik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: DERECİK İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Derecik llköğretim Okulu
    Telefon Numarası: 4622494016
    Faks Numarası: 4622494881

Tarihçe

Okulumuz 1969 yılında orta okul olarak eğitim öğretime başladı. İlk mezunlarını 1972 yılında verdi. Şu anki binaya1982 yılında taşındı.1983-1984 Eğitim öğretim yılında Derecik Ortaokulu, Derecik Merkez İlkokulu ve Karaman İlkokulu'nun birleşmesi ile ilköğretim uygulamasına geçildi. 1997-1998 Eğitim öğretim yılında 8 yıllık mecburi temel eğitim çerçevesinde çevre okulların okulumuza taşınmasıyla bugünkü halini aldı. Okulumuz bugün, modern binasında ilköğretim okulu olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Sera Gölü'nün az yukarısında, sahilden 7 km kadar içerde, Derecik beldesinde, yeşillikler arasında yer alır. Okulumuz kaloriferli olup su, elektrik ve kanalizasyon bakımından herhangi bir problemi yoktur. Okulumuzun bilgi teknoloji sınıfı ve laboratuvarı mevcuttur. Fen bilgisi, sosyal bilgiler, matematik, beden eğitimi ve ev ekonomisi dersleri araç gereçleri yeterlidir.Geniş ve amacına uygun okul kitaplığının yanı sıra her sınıfta sınıf kitaplıkları bulunmaktadır. Okulumuzda çok amaçlı bir salon ve soyunma odaları da vardır. Okulumuzda bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir memur, bir rehberlik, bir de öğretmenler odası bulunmaktadır.

Okulumuzun tarihi, başarılarla doludur. Hentbol takımımız 1985-1986 yıllarında Trabzon ikinciliği, 1986,1987 yıllarında Trabzon bölge birinciliği ve Türkiye yedinciliği, 1987-1988 Yıllarında da il birinciliği ve bölge ikinciliğini kazanmıştır. 1984-1985 yıllarında okulumuz öğrencileri, ilkokul öğrencileri resim yarışması Türkiye üçüncülüğünü kazanmıştır. 1997 yılında ilçe çapında küçükler kategorisi yarışmasında üçüncülük,1998 yılında folklor dalında ilçe geneli Kayabaşı şenliklerinde birincilik, il çapında üçüncülük kazanılmıştır. 1999 yılında il çapında düzenlenen halk oyunları yarışmasında dördüncülük, 1999-2000 yıllarında ilçe çapında ilköğretim okulları arası bilgi yarışması birinci kademede üçüncülük kazanılmıştır. 2000-2001 yıllarında Anadolu lisesine bir, sağlık meslek lisesine dört öğrenci gönderilmiştir. 2001-2002 yılında üç öğrenci bursluluk sınavını kazanmıştır. 2002-2003 yıllarında da iki öğrencimiz bursluluk, bir öğrencimiz Anadolu lisesi, dört öğrencimiz de sağlık meslek lisesini kazanmıştır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı SBS sonucunda 3 öğrencimiz Anadolu Lisesi, 10 öğrencimizde çeşitli Meslek Liselerine girmişlerdir. Okulumuzda 12 RAM'lı öğrenci olup 2 tane Özel Alt Sınıf bulunmaktadır. Ayrıca aynı yıllarda okulumuzun dış cephe boyası yenilenmiş, çok amaçlı salonu büyük bir tadilattan geçirilmiş,bütün sınıfların pencereleri pvc ile kaplanmış, lavabolar ve idari kat zemini yenilenmiş olup 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında toplam 29 personelle Eğitim-Öğretim hizmeti devam etmektedir.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş