Dereağzı İlköğretim Okulu İncirliova Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Dereağzı İlköğretim Okulu İncirliova Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Dereağzı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın İncirliova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Dereağzı İlköğretim Okulu Resimleri - Dereağzı İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1960 yılında devlet-vatandaş işbirliği ile tek sınıf ve öğretmen lojmanı ile birlikte 2860 m2 üzerine inşa edilmiş ve 1961 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.Köyün Isparta, Konya, Denizli illerinden göç alması nedeniyle nüfusu artmış ve okul ihtiyaca cevap verememiş, ek bir sınıf daha inşa edilerek iki sınıflı olarak eğitim öğretime devam edilmiştir.Öğrenci mevcudu fazla olduğundan 1993 yılına kadar ikili eğitim ve öğretim yapılmış 2. ve 3. sınıflar birleştirilmiş sınıf olarak okutulmuştur.1993 yılından sonra normal öğretime geçilince sınıf ihtiyacı doğmuş ve izin alınarak lojmanın bir odası sınıf haline dönüştürülerek 4. ve 5. sınıflarda birleştirilmiş sınıf olarak okutulmaya başlanmıştır.

1998 yılında okula yeni öğretmen gelince bir sınıfa daha ihtiyaç duyulmuş ve eski köy odası muhtarlığın rızası ile Milli Eğitim Müdürlüğünden onay alınarak sınıf haline dönüştürülmüş ve 4. ve 5. sınıflar müstakil sınıf haline getirilmiştir.Halen 1.,4.,ve 5. sınıflar müstakil 2.ve 3. sınıflar birleştirilmiş sınıf olarak eğitim ve öğretimlerine devam etmektedirler. Okulumuzun ikinci kademesi bulunmadığından 5. sınıftan sonra öğrencilerimiz taşımalı olarak Gerenkova İlköğretim Okuluna gitmekte ve 8. sınıfa kadar eğitim ve öğretimlerine orada devam etmektedirler.Okul eğitim ve öğretim harcamalarını köy bütçesinden karşılamaktadır.Okulun temizlik hizmetleri ve yakıt ihtiyacı, kurulu bulunan Okul Aile Birliğinin aldığı kararlar doğrultusunda öğrenci başına salma yapılarak karşılanmaktadır.

MİSYONUMUZ
    Atatürkçülüğü
    Öğrenmiş, benimsemiş,
    milli kültür değerlerini tanımış,
    Çevreci gençler yetiştiren,
    İnsanca yaşamayı öğretme çabası içinde olan Dereağzı İlköğretim okuluyuz.

VİZYONUMUZ

Biz okulumuzda,

Kültürüne sahip çıkan,
    Türkçe'yi en iyi şekilde konuşan,
    Kendine her konuda güvenen,
    İlgi ve yeteneklerini geliştirmek için çalışan,
    Değişime açık,
    Atatürkçü,
    İnsanı seven,
    Çevreci ve demokrat
    Gençler yetiştirmek istiyoruz.

Dereağzı İlköğretim Okulu Aydın İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dereağzı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dereağzı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dereağzı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dereağzı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: DEREAĞZI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Dereağzi Köyü incirliova

Telefon Numarası: 2565852438

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi:Dereağzı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş