Denizgörülen Köyü Doğanyurt Kastamonu

'Kastamonu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Denizgörülen Köyü Doğanyurt Kastamonu konusu denizgörülen köyü bilgileri - denizgörülen köyü resimleri - denizgörülen köyü tanıtım

Denizgörülen, Kastamonu ilinin Doğanyurt ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

tahmini candar beyligi zamanda yüksek tepelerede saklanan halk degirmenini kurmuş ve sabit yaşama gecmiştir.
    Kültür

türkenin saf ve temiz kullanıldıgı insanların birbirine saygılı olup cocukların azından bir küfür bile cıkmadıgı tertemiz bir köydür. ve bu köyü tanıdıma cok memnum oldum... misfir gelgi zaman evdeki tüm yemekleri evde de olmasa bile komsudan alıp ikram ederler.
    Coğrafya

Kastamonu iline 148 km, Doğanyurt ilçesine 23 km uzaklıktadır.
    İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 499
    2000 500
    1997 501
    Ekonomi
    Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
    Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi vardır. . Köye ayrıca ulaşımı sağlayan karayolu olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. cep telefonlarıda bazı yerlerde çalışmakta olup. insanları çok içten ve misafir perverdirKaradenizin en güzel köylerindendir.Köyde piknik yeri vardır. ama köyden yaklaşık yarım saatlik bir arası vardır. adı;ERCE SU olarak geçer cok güzel soğuk bir içme suyu bulunur yazın pazar günleri kebab pişirilir
    kaynak
    yerel net
    vikipedi özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş