Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu Hakkında - Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu Tanıtım - Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu Resimleri - Denizciler Durmuş Tufan İlköğretim Okulu İletişim

TARİHÇE
    Okulumuz inşaatı 1970 yılında Ahmet MERT adlı mahalle sakini ve o zamanın belediye Başkanı Ali AYAZ öncülüğünde yazışmalar yaparak başlamıştır. Okul inşaatı iki yıl içerisinde bitirilmiş, en fazla emek Ahmet MERT, Hüseyin DENİZ, Ali AYSAN, Bobuş ZEYTİN tarafından yapılmıştır, ön ayak olmuşlardır. Ancak okulumuzun 1995-1996 öğretim yılında taşıma merkezi yapılmış olması ve sekiz yıllık eğitime geçilmesi nedeniyle ana sınıfı, depo, arşiv kütüphane ve konferans salonu gibi bir çok ihtiyacı karşılamaktan uzak olması,nedeniyle 2000 yılında ek bina yapımı kararlaştırılmış olup, 2001 yılı mart ayında bitirilmiştir. Ek bina 10 derslik, 4 idare odası ve sınıflardan oluşan soba ısıtma sistemine sahip, yangın tertibatı döşenmiş olarak yapılmıştır. Okulumuzun bahçe düzenlemeleri 1995 yılında var olan taş duvar düzeltilerek beton bloklar yapılmıştır. Okulun yeni binasının inşaatını alan müteahhit ön bahçeyi de betonlamıştır. 2000-2001 yılında ise okul bahçesi düzenli hale gelmiştir.

İletişim bilgilerimiz

Denizciler Mahallesi Bozyazı MERSİN

Telefon: 0 324 851 23 44

E.mail:
    671023@meb.k12.tr

http://okulweb.meb.gov.tr/33/04/671023/tr/index.html

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş