Demokrat medyanın susması kime yarar? Ergenekonculara! (Emre Aköz)

'Köşe Yazıları' forumunda frmartuklu tarafından 21 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. frmartuklu

frmartuklu Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Demokrat medyanın susması kime yarar? Ergenekonculara! (Emre Aköz) konusu Başbakan Erdoğan, kod adı 'Kafes' olan eylem planının Taraf gazetesinde yayınlanmasından rahatsız oldu. Habere göre plan, Deniz Kuvvetleri içinde faaliyet gösteren Ergenekoncu yapılanma tarafından hazırlanmıştı.
    Planın çarpıcı yanlarından biri, gayrimüslimlere yapılacak saldırılardı.
    Amaç Batı dünyasında, "Hükümetten güç alan İslamcı fanatikler, Hıristiyanlara ve Yahudilere saldırıyor" izlenimi yaratmaktı.
    Böylece darbe yapılması, Batı kamuoyunda da meşru bir hale gelecekti.
    'Kafes'i kaleme alanlar, Rahip Santoro, Hrant Dink ve Zirve Kitapevi cinayetlerinin, birer 'operasyon' olduğunu açıkça belirtiyordu.

Bu habere Başbakan Erdoğan dün özetle şöyle tepki gösterdi:
    "Yargıya yansımış olmalarına rağmen, bazı şeylerin üzerine abartılı bir şekilde gidiliyor. Kurum ve kişiler yıpratılıyor:
    Silahlı Kuvvetler, diğer güvenlik birimleri, İçişleri Bakanlığı, bazen Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi... Medyanın bu noktaya hassasiyet göstermeyişinin bedelinin ülkemize ne kadar ağır olduğunu burada hatırlatmak istiyorum. Olay yargıya intikal etmişse bu işi bu kadar kurcalamanın ne anlamı var? Bu hassasiyeti özellikle Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak beklemek, istemek hakkımızdır diye düşünüyorum."
    Köşe yazısının tamamını okumak için bu linki tıklayabilirsiniz

Emre Aköz

Bu Sayfayı Paylaş