Demirkapı İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Demirkapı İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu Akçaabat Demirkapı İlköğretim Okulu - Demirkapı İlköğretim Okulu Hakkında - Demirkapı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Demirkapı İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Demirkapı İlköğretim Okulu Resimleri

Demirkapı İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Demirkapı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Demirkapı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Demirkapı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Demirkapı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: DEMİRKAPI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Demirkapı Köyü
    Telefon Numarası: 4622512343

TARİHÇESİ:

Demirkapı İlköğretim Okulu ; bina bulunmadığı için kurum müdürü ve öğretmeni merhum Kaymakamımızın evinde 1960-1961 döneminde eğitim-öğretime başladı.

Okulumuzda,orta okul olarak bilinen ikinci kademe,1985-1986 eğitim-öğretim döneminde açılmıştır.Ayrı binada eğitime başlayan orta kısım,1992-1993 eğitim-öğretim döneminde sekiz yıllık ilköğretim okuluna dönüşene kadar eski Kuran kursu binasında eğitim-öğretimi sürdürmüştür.

Okulumuz 1989-1990 eğitim-öğretim döneminde en fazla mevcuda ulaşmıştır.203 öğrencisi olduğu bu dönemde 36 mezun vermiştir. 2006-2007 döneminde 118 mevcudu ile 16 öğrenci mezun edilmiştir.

Okulumuz kurulduğu yıldan bu güne önemli ilerlemeler kaydetmiştir.1999 da kaloriferli sisteme geçilmiş olup aynı yıl içinde kütüphanesi düzenlenerek A tipi okul konumuna gelmiştir. 2006-2007 döneminde internet bağlantısı alan okulumuz 10.10.2007 tarihinde Bilişim Teknolojisi sınıfına kavuşmuştur.

Okulumuz ; çevre koşulları , eğitim anlayışı , teknolojik donanımı ve güçlü kadrosuyla eğitim-öğretimde emin adımlarla ilerlemektedirOkulumuz ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıktadır.Ulaşımı kolay olan okulumuza günün istenen saatinde ulaşmak mümkündür.

MİSYONUMUZ

Ulusal değerlerimizi koruyarak bilimsel zemin üzerinde

Eğitim-öğretim çalışmalarımızı sürdürmek,

Atatürk'ten güç ve ilham alan eğitimli kuşakları

Yüce Türk ulusunun saflarına katmak.

VİZYONUMUZ

Takım çalışmasıyla

Herkesin kazanımlarını en üst düzeyde gerçekleştirmek,

Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda

Eğitim-öğretim çalışmalarını yürütmek.

http://demirkapi.meb.k12.tr/

Bu Sayfayı Paylaş