Daum: Takım hiç pes etmedi

'Fenerbahçe' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Daum: Takım hiç pes etmedi konusu Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Süper Lig'in 18. haftasında sahasında Denizlispor'u 3 - 1 mağlup ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, "Mücadele eden bir takımımız olmasından çok memnunum" dedi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Alman teknik adam Daum, "Maça çok iyi başladık. İlk yarıda oldukça fazla pozisyon ürettik.

Rakibimize baskı yarattık. Öne geçmeyi hak etmiştik. Oyuna giren oyuncularımız takıma adeta katkı sağladı, memnunuz. Mücadele eden bir takımımız olmasından çok memnunum; çok iyi mücadele ettik.

Beraberlik golünü yedik ama bizim takım morali yerinde olan bir takım. Takımımız hiç pes etmedi, baskıya devam etti. İkinci ve üçüncü golü de bulduk, buna seviniyorum" diye konuştu.

Daum, ceza sınırında bulunan 5 futbolcudan 4'ünün sarı kart görmesiyle ilgili olarak ise, "Bir iki futbolcumuzun eksik olursa normal olabilir ama dört futbolcumuz cezalı olunca dezavantaj oluyor bizim için. Bunları şimdi düşünmek gerekmiyor. Önümüzde bir haftalık bir zaman var" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın bozuk zeminine rağmen iyi bir futbol ortaya koyduklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Bu zeminde oynamak çok zor. Buna rağmen iyi futbol oynadık. İyi paslaşmalar gördük. Böyle bir zeminde, genelde uzun paslarla oynarsınız.

İyi paslaşmalar gördük. Böyle bir sahada, futbol adına iyi bir maç oynadık. Zaten mücadele ve takımın koşma isteği iyiydi. Takımı tebrik ediyorum. İkinci yarıya iyi başladık, zaten bunu istiyorduk. Her takım için, ikinci yarıda ritmi bulmak kolay olmayacak. Biz iyi bir başlangıç yaptık" ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli takımın 2. golünü kaydeden Özer Hurmacı da, "1-0 öne geçtikten sonra 1-1 oldu. Arkadaşlarımız, ağabeylerim toparlandık ve 2-1'i bulduk. Sonucunda 3-1'i de bulunca 3 golle 3 puanı aldık. Liderliği korumak niyetimiz vardı, bunu başardık. İnşallah haftaya Sivasspor maçından da 3 puanla döneriz" dedi.

Maça yedek başlamasının kendisi için sürpriz olup olmadığı sorulan futbolcu, "Yedek başlamak sürpriz olmadı, ama ben de ilk 11'de başlamayı bekliyordum. Hocam böyle bir karar almış. Sonradan da girsem, formama layık olarak mücadele edeceğim" şeklinde konuştu.

kaynak:ekolay

Bu Sayfayı Paylaş