Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Balya Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Balya Balıkesir konusu Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Hakkında - Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Resimleri - Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu İletişim

Balıkesir Balya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Danişment İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Danişment İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Danişment İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Danişment İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Biz Danişment İlköğretim Okulu olarak diyoruz ki;

- Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin,

- Eğitim-öğretim etkinlikleri “Birey merkezli” olsun.

- Her veli; okulumuzda öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin, bizlere inansın ve destek olsun,

- Okulumuzda hem öğretmenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın,

- Okulumuzdaki herkesin hedefleri olsun ve herkes bu hedeflerine ulaşmak için sürekli gayret göstersin.

- Okul ortamında ve her yerde herkes “Kendisine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama” ilkesine uysun,

- Bilgiye ulaşan;ulaştığı bilgileri kullanan; kullandığı bilgilerle yeni bilgiler üreten öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olsun ve bunu çevrelerine yaysın.

- Bütün öğrencilerin “öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,

- Onların bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,

- Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak,

- Okulumuzun eğitim çalışanlarını; bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren “toplum mimarları” olarak yetiştirmek,

- Öğrencilerimizi-öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve velilerimizi geleceğe hazırlamak için varız ve çalışmaktayız.

Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Tarihçesi

Okulumuz I. ve II. Kademe olmak üzere iki okulun birleştirilmesi sonucu 1993-1994 eğitim-öğretim yılında Danişment İÖO olarak faaliyetini sürdürmeye başlamış ve halen de bu işlevini sürdürmektedir. Okulumuz I.Kademesi (İlkokul) Danişment İlkokulu 1930’lu yıllarda eğitim-öğretime başlamış ve iki devre üç yıllık mezun vermiş daha sonra beş yıllık olarak mezun vermeye başlamıştır. Danişment İlköğretim Okulu 1971 yılında kurulan “Ortaokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği” tarafından bağış ve ücret yoluyla sağlanan 5200 metre kare arsa üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği plan gereğince inşa ettirilmiştir.

Okulumuz eğitim-öğretim amacıyla Ortaokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Mehmet ÜNAL (Başkan), Emin ÇOLAK (Köy Muhtarı) ve köy halkının maddi ve manevi katkılarıyla yapılmıştır. Okulumuz 1972 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Okulumuz adını bulunduğu yerleşim biriminin adından almıştır. Okul binası 30.12.1972 tarihinde arsa ve binası ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edilmiştir.

Okulumuzdan mezun olan 3 öğrenci Profesör, 1 öğrenci savcı, 2 öğrenci subay, 30 civarında öğrenci öğretmen, 18 öğrencinin ise Astsubay, 1 öğrencinin gazeteci olduğu, hemşire, sağlık memuru, polis ve tekstil üzerine faaliyet gösteren işadamları ile meslek sahipleri mevcut olduğu tespit edilmiştir. Okulumuz II. Kademesi okul derneği 1980’den sonra kendisini feshetmiştir. Okulumuz I. Ve II. kademeleri 1993-1994 eğitim-öğretim yılında bir araya getirilerek Danişment İlköğretim Okulu olarak ve ayrıca taşımalı okul olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Taşınan köylerimiz: Ören Köyü, Göloba Merkez, Göloba Uzunçınar ve Göloba Karadağ Mahalleleridir.

Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu
    Adresi: Danişment Köyü Balya Balikesir
    Telefon Numarası: 266 491 60 01
    Faks Numarası: -
    E-mail Adresi:
    danismentio@mynet.com
    Web Adresi: Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu

Danişment Şehit Hakan Kaya İlköğretim Okulu Resimleri

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş