Cumhutiyet İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhutiyet İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu Cumhutiyet İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tarihçesi

Rumlar tarafından 1803 yılında Rum Okulu olarak yaptırılmıştır. Mübadeleden sonra 1923 yılında Zükur (Erkek) Mektebi İptidaisi adıyla üç sınıflı ve üç derslikli olarak eğitime başlamıştır.

1924–1925 öğretim yılında Birinci Erkek Numune Mektebi olan okul, numune teşkilatı kaldırılınca 1926–1927 öğretim yılında Cumhuriyet İlkokulu adını almıştır.

Okul binası kâgirdi. İleriki yıllarda okul binası öğretmen ve öğrenci mevcudunun artması nedeniyle ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiştir. Hükümet caddesinde bulunan okul, caddenin çok dar olusundan Belediye Encümeninin 27.08.1951 gün ve 41/311 sayılı kararı ile 513,5 m2 bölümünü yola terk etmek durumunda kalmıştır.

Bu esnada, okulun önündeki bir müze odası, öğretmen odası, başöğretmen odası, müfettiş odası, iki sınıf, bir kooperatif olarak kullanılan oda olmak üzere yedi oda ve bu odalar boyunca 2,26 m. koridor kaybedilmiştir. Koridorun bahçeye bakan sütunlu kenarı şimdiki okulun cephesi haline getirilerek sütunlar arasına demir parmaklık geçirilmiş ve tam orta kısmına demir parmaklıklı okulun ana giriş kapısı yapılmıştır.

Okul binasının 1975–1976 öğretim yılında çok eski ve harap olması dolayısıyla eski bina yıkılmış ve yerine bugünkü bina 1977 yılında yapılmıştır. 1262,06 metrekarelik bir saha üzerine yapılan yeni bina betonarme olup üç katlıdır. 8 adet derslik, bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir öğretmenler odası, bir Fen Bilgisi laboratuarı, bir kütüphane, iki Bilgi teknoloji sınıfı, bir memur odası olmak üzere 16 bölümden ve ayrıca her katta olmak üzere üç tuvaletten olusmaktadır. 941 metrekarelik oyun alanına sahip olan okulumuzun iki bahçe kapısı vardır.

1996 yılında kalorifer tesisatı döşenen okulumuz, 1997–1998 öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz eğitim programı çerçevesinde CUMHURIYET ILKÖGRETIM OKULU adını almıştır.

2005 Yılı Haziran ayı içinde Okul bahçesine bitişik olan eski Halk Kütüphanesinin okulumuza devri yapılarak Ayvalık kaymakamı Nazım MADENOGLU’ nun büyük katkı ve desteğiyle Güzel Okulum Projesi kapsamında onarılmıştır. Onarım sonunda 6 adet derslik, bir idare odası ve bir kantin okulumuza kazandırılarak 2005/2006 Eğitim Öğretim yılından itibaren Normal (tekli ) Eğitime geçilmiştir.

Altınova Ondört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Cumhutiyet İlköğretim Okulu
    Adresi: Atatürk Caddesi No:116 Ayvalık Balıkesir
    Telefon Numarası: 266 3121792
    Faks Numarası: 266 3122225
    E-mail Adresi: 645118@meb.k12.tr
    Web Adresi: Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Cumhutiyet İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş