Cumhuriyet Anaokulu Edirne

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet Anaokulu Edirne konusu Cumhuriyet Anaokulu Hakkında - Cumhuriyet Anaokulu Tanıtım - Cumhuriyet Anaokulu Resimleri - Cumhuriyet Anaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Anaokulu Edirne İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET ANAOKULU

Adresi: BOZKURT MAH.OFİS SOK.CUMHURİYET ANAOKULU

Telefon Numarası: 2846161110

Faks Numarası: 2846161110

Web Adresi:
    Cumhuriyet Anaokulu..:İpsala Edirne

Okulumuz 21 Eylül 2006 tarihinde , Resmi Bağımsız Anaokulu olarak Eğitim Öğretime başlamıştır. Binamız ; Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmıştır.Şirin İpsala�ızın ilk ve tek anaokuludur.

Toplam 3823 m2'lik bir araziye sahip olan okulumuz , bina olarak 446,93m2 'lik bir alan kaplamaktadır. 3376 m2'lik bahçe içersinde ;çocuk oyun parkı , otopark, çim oyun alanları,trafik eğitim pisti ,kum havuzu ve çocukların fen ve doğa çalışmalarını yapabilecekleri toprak alan bulunmaktadır.

4 derslikli olan okulumuzda ; müdür odası , öğretmenler odası , mutfak , yemekhane ,çok amaçlı salon, 3-6 yaşa göre düzenlemiş öğrenci tuvaletleri ve personel tuvaleti,sığınak ve depo bulunmaktadır. Okulumuzun ısınması kömür ile çalışan kalorifer ile sağlanmaktadır. Tüm sınıflarımızda okul öncesi eğitim seti , evcilik köşeleri , kukla köşesi ,fen ve doğa köşesi ile sınıf kitaplıkları ve muhtelif oyuncakların yanı sıra TV, VCD player ,teyp , merkezi sistem resewer uydu yayını bulunmaktadır.

İpsala Cumhuriyet Anaokulu olarak felsefemiz , öğrencilerimizin her birinin farklı olduğu gerçeğinden hareketle ; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda onlara sevgiyi , paylaşmayı , araştırmayı , öğrenmeyi öğretmektir. Bu felsefe doğrultusunda çocuklarımızın araştıran , sorgulayan ,değerlendiren , kendi fikirlerini ve haklarını savunan , girişimci , kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık sosyal birer birey olacaklardır. Bu amaç ve Türk Milli Eğitiminin menfaatleri doğrultusunda , milli ve manevi değerlerimizle sentezinden oluşan , sevgi , bilgi , yaparak - yaşayarak , aktif bir şekilde öğrenmeyi temel alan bütünleşik bir eğitim programı uygulanmaktadır.

Okulumuzun eğitimin kalitesi , eğitim sırasında kullanılan teknolojik gelişmeler kültürel ve sosyal faaliyetlerle desteklenen veli öğretmen işbirliği ile her yıl öğrenci sayımızın katlanarak çoğalması bunun en güçlü kanıtı olmaktadır.

Okul saatlerimiz;

Tam gün programı için : 8.00 - 17.00

Yarım gün öğleden sonra: 12.00 - 17.00

Yemeklerimiz kendi mutfağımızda hazırlanır ve yemekhanede yenir. Tamgün programına katılan çocuk için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı , yarımgün grupları için ise ikindi kahvaltısı verilir.

Cumhuriyet Anaokulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr -
    www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş