Cumhuriyet İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZ TARİHÇESİ

14.09.1969 Yılında Belediye Fen Memuru Haydar TOSUN'un çizdiği istimlak projesi ile istimlak edilen okulun yeri Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmiştir.
    Milli Eğitim Müdürlüğü 1971 yılında Mütahide vererek okulun inşaatı başlamıştır. Okulun inşaatı 1972 yılında tamamlanarak teslim alınmıştır.1972-1973 Öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. O güne kadar Zübeyde Hanım İlköğretime giden öğrenciler bu yıldan itibaren okulumuzda eğitim-öğretime başlamıştır. Okulun planı 2 katılı olarak çizilmiş ancak 1 kat olarak yapılmıştır.Kalorifer teşkilatı bulunmamaktadır. Okulun bazı yerlerinde çatlaklar olduğu için 2. kata müsaade edilmemiştir. Okulumuz yığma tuğladan yapılmıştır.6 derslikten ibrettir.Okulun planına geçici olarak 1 derslik daha ilave edilmiştir.Böylece 7 derslikle eğitim öğretim apılmaktadır. 1972 yılında eğitim-öğretime başlayan okul 1976-1977 öğretim yılında ilk mezununu vermiştir. İlk mezun olan öğrenci sayısı 50 öğrencidir. Bunların 27'si erkek, 23'ü ise kız öğrencilerden oluzmaktadır
    1999-2000 Öğretim yılda okulumuza yeni bina yapılmıştır. Yapılan yeni bina 3 katlı olup 15 derslikten ibarettir.Yeni bina kaloriferlidir. Yeni bina ile birlikte eski binada kaloriferli sisteme geçirilmiştir. Suluova İlçesinin eski okullarndandır.Şuan 430 öğrenci,22 derslik ,1 Fen Labaratuvarı , 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Kütüphane , 1 Konferans Salonu , 1 Anasınıfı , 1 Çok Amaçlı Salon , 18 öğretmen , 2 idareci ve 3 hizmetli ile eğitim- öğretime devam edilmektedir.

OKULUMUZUN MİSYONU

OKULUMUZ İÇİN BELİRLENMİŞ OLAN
    EĞİTİM- ÖĞRETİM PROGRAMINI
    ÇEVRE FAKTÖRLERİNİ DE DİKKATE ALARAK ETKİLİ VE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE UYGULAMAK ,
    ÖĞRENCİLERİN KABİLİYETLERİNE VE İHTİYAÇLARINA UYGUN BİR EĞİTİM HİZMEİNİ SUNMAK, ONLARIN SOSYAL, KÜLTÜREL VE EKONOMİK İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK YETENEKLERİNİ GELİŞTİRMELERİNE ORTAM HAZIRLAMAK ,
    OKULDA ÖĞRETMENİN KALİTESİNİ ARTIRMAK VE
    ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA
    BAĞLI ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK
    TEMEL GÖREVİMİZDİR.

OKULUMUZUN VİZYONU

TÜRKİYE'Yİ
    ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN
    ÜZERİNE ÇIKARACAK
    EĞİTİM VE ÖĞRETİM ETKİNLİĞİNİN
    BİR PARÇASI OLARAK
    HİZMETİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ ÇEVREDE
    EĞİTİM, BİLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ OLMAK,
    ÇEVREYİ AYDINLATMAKTIR.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ATA MAH. PLEVNE CAD. . NO:22

Telefon Numarası: 3584171278

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:Bilgi Yok

Web Adresi:
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş