Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Giresun konusu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Merkez Giresun

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Fevzipaşa Cad.No:16 Giresun

Telefon Numarası: 4542161155
    Faks Numarası: 4542164678

OKULUMUZUN TARİHİ

Vakıflar Öğrenci Yurdu, Dispanser, Sağlık Ocağı ve Okulu bulunduğu yer vaktiyle mezarlıktı. Ortasından dar bir yol geçerdi. Mezarlık kaldırılınca arsanın güney kısmına ilgililerce bir okul yapılmasına karar verildi. Okulun giriş kapısındaki mermer plakada şöyle yazar;
    “Vali Feyyaz Bosut 11.06.1938 tarihinde uğurlu eliyle temelini attığı bu mektebi 29.10.1939 tarihinde açmıştır.” Mütahitliğini Naki Alpay’ın yaptığı okul Özel İdare’ye 95 bin liraya mal olmuştur.
    1939 yılının Aralık ayında yurdumuzda meydana büyük deprem sonucu şehrimizde de bazı binalar(ortaokul ve adliye) hasar görmüş. Bu binalar onarılıncaya kadar okulda faaliyet göstermişlerdir.

1940 – 1941 Öğretim yılında “Yeni Okul” adıyla öğretime başlayan okulumuza daha sonra “Cumhuriyet İlkokulu” adı verilmiştir. İlk öğrencileri Necatibey İlkokulu’nun 4. ve 5. sınıflarının tümü 1.2. ve 3. sınıflarının bir kısmı ile çevredeki okul çağı çocuklarından sağlanmıştır.ilk mevcudu 179 kız, 355’i erkek olmak üzere 534 öğrencidir.Yıl sonunda 45 öğrenci mezun olmuştur.
    Okulun ilk Müdürü Nazmi ÖZVEK’tir(1939-1963). İlk öğretmenleri ise Celal ÖNBAYRAK, Zehra OKSAL, Hatice BAYGULGEN, Celal OKUTUCU ve İftihar SÖNMEZ’dir.Okul Müdürlüğünü 1995 yılında göreve başlayan Mehmet YETER sürdürmektedir.
    12 derslik olarak öğretime başlayan okulumuz 1961-1962 öğretim yılında ikili öğretime başlamış.1991-1992 öğretim yılında ek bina yapılıp derslik sayısı 24’e çıkarılarak ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.

MİSYON :

* Öğrencilerimizi, ATATÜRK ilkelerine bağlı, kendini sürekli yenileyerek gelişmeleri takip eden, özgüveni yüksek, hak ve özgürlüklere saygılı, hoşgörüyü ve demokrasiyi benimsemiş bireyler olarak yetiştirmek için varız.

VİZYON :

* Başarıda sınır tanımayan, ilgi odağı haline gelmiş, çizgi üstü model bir eğitim ve kültür merkezi olmaktır.

İLKE VE DEĞERLER :

1. Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile açık iletişim ve empati kurarız.
    2. Okuldaki tüm süreçlere okul toplumunun katılımını esas alırız.
    3. Çalışanların kendini güvende hissetmesini, işbirliğine dayalı çalışmasını ve kendini sürekli geliştirmesini sağlarız.
    4. Eğitim- öğretimde öğrenciyi ; yönetimde okulu merkeze alırız.
    5. Öğrenci başarısını ve mutluluğunu temel alarak kaliteli eğitimden ödün vermeyiz.
    6. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmak isteyen okul toplumunun tüm bireylerini destekleriz.
    7. Öğrencilerimizi kendisiyle ve toplumla barışık, sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetiştiririz.
    8. Eğitimde fırsat eşitliğine inanırız.
    9. Öğrencilerimizi, demokrasi, sevgi, saygı, hoşgörü bilincine sahip bireyler olarak yetiştiririz.
    10. Veli desteğine önem veririz.
    11. Sürekli gelişimi benimseriz.
    12. Atatürk ilkelerini değişen koşullarda kendine kılavuz edinmiş, çevresi ile uyumlu, paylaşımcı, katılımcı, dayanışma ve yurttaşlık bilincine sahip bireyler yetiştiririz.
    13. Başarının ancak takım çalışmasıyla elde edileceğine inanırız

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

www.webrehberi.biz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş