Cumhuriyet İlköğretim Okulu Menemen İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu Menemen İzmir konusu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtım - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1970 Yılından sonra Menemen İsmet İnönü mahallesinin kıraç mevkisi hızlı bir şekilde yerleşim alanı haline gelmeye başlamış ve binalar giderek artmıştır. Kıraç mevkisine yerleşen bu ailelerin çocukları ise o zamanlar en yakın okul olan Merkez Şehit Kemal İlköğretim okulu’na gidip gelmeye başlamışlardır. Bu arada durmadan kıraç mevkisine yeni binalar yapılmış olup okula giden çocukların sayıları da giderek artmıştır.

Bu durum karşısında Şehit Kemal İlköğretim Okulu’nun kapasitesi yetersiz kalmaya başlamış ve okula gidip gelen öğrenciler için de İzmir-Çanakkale karayolu ile İzmir-Manisa demir yolu tehlikeli olmaya başlamıştır. Böylece Kıraç mevkisine yeni bir İlkokul yapılması ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bunun üzerine derhal harekata geçilerek okul yeri için Hidayet KÖYLÜ-Şükrü TAŞÇI Necdet ÖZGÜR-Neriman SAĞOL-Sintem ATİK isimli şahıslardan İstimlak yolu ile toplam 9583 metre kare yer alınmıştır.

Budan sonra 1976 yılı içinde okul binası,İnşaat Mühendisi Seha KIRATLI YA ihale edilerek okul İşaatına başlanmıştır. Böylece bir yıl içinde okul binası bazı eksikliklerle tamamlanarak 1977-1978 ders yılı için hazır hale getirilmiştir. 29 EKİM 1977 Cumhuriyet bayramı törenlerinden sonra sade bir törenle okul Eğitim ve Öğretime açılmıştır. O günden sonra bu güne okulumuz Eğitim ve öğretime aralıksız devam ederek gelmiştir. Okulumuz mevcut ihtiyacına okul binası yetersiz kalınca 2. ,3. ,4. ek bir binalar yapılmıştır.
    Cumhuriyet Bayramında açılmış olmasından dolayı adı Cumhuriyet İlköğretim okulu olmuş. Okula özel bir isim verilmemiştir.

OKULUN ÖZELLİKLERİ: Dört bina ve ikişer katlıdır. Okulumuz otuz üç derslik , bir toplantı salonu , iki Laboratuar, üç iadere odası ile Eğitim, öğretime hizmet vermektedir.

OKUTULAN ŞEÇMELİ DERSLER : 1, 2. ve 3.Sınıflar Takviye ve Etüt Çalışmaları-Sanat Etkinlikleri(Drama), 4 ve 5.sınıflar Bilişim Teknolojileri , 6,7 ve 8.Sınıflar Spor Etkinlikleri.

ÖĞRENCİ BAŞARILARI : Eğitim ve Ögretim’deki başarı oranı %99 ‘dur.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Menemen
    Okulun Telefonu: 232 832 13 03
    Okulun Faksı: 232 831 55 66
    Okulun Adresi: İsmet İnönü Mah. 1258 Sokak No:70
    Okulun Web Adresi: İZMİR-MENEMEN (Cumhuriyet İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi: 585214@meb.gov.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş