Cumhuriyet İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu Elmadağ Ankara konusu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtım - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuz 1968

25.11.1968 yılında yapılıp hizmete giren okulumuzun ilk adı Merkez Yeni İlkokul idi. 2003-2004 Öğretim Yılına kadar tek binada eğitimine devam etmiş,1998-99 Öğretim Yılından beri dersliklerin yetersizliği nedeniyle okulumuz ikinci kademesi Elmadağ Lisesi'nde eğitim görmüştür.2002 yılı Temmuz ayında okulumuza Dünya Bankası destekli 16 derslikli ek binanın yapımına başlanmış ek bina 2003-2004 öğretim yılına yetiştirilmiş 10.10.2003 tarih ve 2618 sayılı valilik oluru ile öğretime başlamış, 2007-2008 öğretim yılında eski binamız Sağlık Lisesi olmuştur.

Derslikler: Okulumuzda 14 derslik bulunmakta olup bu sayı yetmediğinden 2 idare odası sınıf yapılmış böylece 16 derslik halini almıştır. Ayrıca 1 anasınıfı,1 bilgisayar laboratuarı,1 öğretmenler odası,1 rehberlik servisi, 1 fen laboratuarı, 1 slayt odası,1 iş teknik atölyesi,1 çok amaçlı salon,1 okul kooperatifi,1 sığınak ve 2 idare odası bulunmaktadır. Ayrıca binamızın bodrum katında 2 adet araç, gereç ve malzeme odası bulunmaktadır.

Bahçe Durumu: Okulumuzun tüm bahçe alanı okul yapımından sonra 3000 metreye düşmüş bunun yarısı ağaçlandırılan bölüm olduğundan oyun alanı 1000m civarındadır.Okulun ihate duvarı olduğundan korumada sorun yoktur.Ancak ana binamızın giriş kapısı belediye tarafından yıkılmış hala yapılmamıştır.

Isınma Durumu: Okulumuz kaloriferli olup fuel-oil ile ısınmaktadır.

Hizmetli Durumu: Okulumuzda 1 kadrolu olmak üzere 2 hizmetli görev yapmaktadır.

Öğrenim Şekli: Açıldığı günden beri ikili öğretim yapan okulumuz 2003-2004 öğretim yılından itibaren normal öğretim yapmış, daha sonra 2007-2008 öğretim yıllarından itibaren tekrar normal öğretime geçimiştir.

http://elmadagcumhuriyetio.meb.k12.tr/

kaynak:elmadagcumhuriyetio.meb

Bu Sayfayı Paylaş