Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Gemlik Bursa

'Bursa Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 21 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Gemlik Bursa konusu Gemlik Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bursa Hakkında - Gemlik Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bursa Tanıtımı - Gemlik Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bursa İletişim Bilgileri - Gemlik Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bursa Resimleri

TARİHİMİZ

Adını Başöğretmenimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Türk Devrimlerinin mimarı Mustafa Kemal ATATÜRK'ün en büyük devrimi olan "CUMHURİYET" ten alan okulumuz 19 Eylül 1994'te dönemin Milli Eğitim Bakanı Nevzat AYAZ tarafından eğitim-öğretime açılmıştır.

Açıldığı ilk yıl öğrenci mevcudu 250 olan ve tam gün eğitim veren okulumuz; Celal Bayar Anadolu Lisesi 'ne de evsahipliği yapmaktaydı.Celal Bayar Anadolu Lisesi kendi binasına taşınınca bir süre daha tam gün eğitimine devam eden okulumuz 17 Ağustos depreminde ağır hasarlı olan Kumla Ali Kütahya İlköğretim Okulu öğrencilerine de bir süre evsahipliği yaptı.
    Okulumuzda sırasıyla Metin ŞANLI, M.Emir ŞAHİN, Cemal KURT ve Tuncay ÖZKAN müdürlük yaptı. Şu anda Adnan ULUĞ okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.
    Okulumuz 2010-2011 eğitim-öğretim yılına 3 idareci 46 öğretmen 36 şubede 1403 öğrenci ile başladı
    FİZİKİ DONANIM VE DERSLİKLERİMİZ
    SINIFLARIMIZ :
    Okulumuzda toplam 18 derslik ve 36 şube bulunmaktadır. Bunların dört şubesi ana sınıfı olarak eğitime devam etmektedir. Sınıflarımızın tamamı yönetmelikler çerçevesinde öğrencilerimizin gereksinimleri ni karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. Bütün sınıflarımızda bulunduğu sınıf seviyesinde standart olması gereken donanımlar dışında çok amaçlı dolap, projeksiyon cihazı ve kablosuz internet bulunmaktadır. Ayrıca öğretmenlerimizin kullanımına verilmiş olan 5 adet notebook bilgisayar sınıflarda ders işlenirken kullanılmaktadır. En büyük dezavantajımız her geçen gün, mahallemizin göç alması nedeniyle, artan öğrenci mevcudumuzdur.
    ANA SINIFLARIMIZ :
    Okulumuzda 2 sabahçı, 2 öğlenci grup olmak üzere 4 şubede 45 kız, 41 erkek, toplam 86 öğrenci okul öncesi eğitimi almaktadır. Sınıflarımızda çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için her türlü ekipmanın yanında eğlenceli vakit geçirmeleri için oyun gereçleride bulunmaktadır. Sınıflarımızda bilgisayar, projeksiyon, ses sistemi ve internet bağlantısı bulunmaktadır.
    LABORATUAR :
    Okulumuzda bir adet Fen ve Teknoloji Dersleri için laboratuar bulunmaktadır. Kesinlikle ihtiyaca cevap vermemektedir, bulunduğu konum itibarıyla da eğitime-öğretime uygun değildir; ancak fiziki yetersizlik ikinci veya üçüncü bir laboratuar açılmasına imkan vermemektedir. Bunlara rağmen laboratuarımızda bilgisayar, projeksiyon ve kablosuz internet bulunmaktadır.
    BİLGİ TEKNOLOJİSİ SINIFI :
    Okulumuzda, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında, MEB'in(Dünya Bankası) katkılarıyla hizmete açılan bir bilgi teknoloji sınıfı bulunmaktadır. Sınıf,17 bilgisayar, bir yazıcı ve bir tarayıcıdan oluşmaktadır. Sınıfın alt yapısı satandartlara uygun olarak hazırlandı. Sınıfımızda internet bağlantısı mevcuttur.

KÜTÜPHANE :
    Okulumuzda öğrencilerimizin ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verebilecek bir kütüphanemiz bulunmaktadır.Kütüphanemizde,1200 civarında hikaye ve roman türü kitap,50 civarında genel konulu ve edebi içerikli kitap,20 civarında Atatürk konulu kitap ve çok sayıda ansiklopedi ve kaynak kitap bulunmaktadır.Kütüphanemizde internet bağlantılı bir bilgisayar ve her türlü veriyi elde edebileceğimiz bir kütüphane yazılım proğramı bulunmaktadır. Kütüphanemiz Türkçe öğretmenlerinin rehberliğinde tamamen öğrencilerimizin kontrolündedir.
    TOPLANTI SALONU :
    2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında yine siz değerli velilerimizin katkılarıyla oluşturduğumuz 50 kişilik bir toplantı salonumuz bulunmaktadır. Salonumuzda klima, projeksiyon, internet bağlantılı bir bilgisayar ve çok amaçlı bir dolap bulunmaktadır. Salonumuz sınıf veli toplantılarında, öğretmenler kurul toplantılarında ve şubelerimizce ders amaçlı olarak kullanılmaktadır.
    ÖĞRETMENLER ODASI :
    Öğretmenler odası öğretmenlerimize yakışır bir şekilde düzenlenmiştir. Öğretmenler odamızda standart donanım dışında bir klima, internet bağlantılı iki bilgisayar, televizyon bulunmaktadır.
    İDARİ ODALAR :
    İdari odalarda yine standart donanım dışında internet bağlantılı dört adet bilgisayar, bir baskı makinası, bir fotokopi makinası, dört adet yazıcı, üç adet klima bulunmaktadır.
    İLETİŞİM BİLGİLERİ
    Adres:Cumhuriyet İlköğretim Okulu
    Cumhuriyet Mahallesi
    16600 Gemlik / BURSA

Telefon:0 224 517 25 02
    Fax:0 224 517 20 17
    Kaynak :Cumhuriyet İlköğretim Okulu Gemlik Bursa

Bu Sayfayı Paylaş