Cim Bom'un tur gecesi

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 26 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Cim Bom'un tur gecesi konusu Cim Bom'un tur gecesi

Avrupa'daki tek temsilcimiz Galatasaray, UEFA Kupası 3. tur rövanşında bu akşam karşılaşacağı Fransa'nın Bordeaux takımını yenerek, tur atlamak istiyor. Rakibiyle deplasmanda yaptığı karşılaşmadan golsüz beraberlikle ayrılan Sarı-Kırmızılı takım, bu akşamki maçtan galibiyetle ayrılarak, adını bir üst tura yazdırmayı hedefliyor. Turkcell Süper Lig'de Kocaelispor'a 5-2 yenilerek, son haftalardaki kötü gidişini sürdüren ve bu nedenle teknik direktörü Michael Skibbe'nin görevine son verilen Galatasaray, Bordeaux maçını kazanarak, hem çıkış yakalamayı, hem de moral bulmayı amaçlıyor. Yenİ teknik sorumlusu Bülent Korkmaz yönetiminde ilk karşılaşmasına çıkacak olan Sarı-Kırmızılı takımda, sakatlıkları bulunan Servet ve Emre Güngör karşılaşmada forma giyemeyecek.

MAÇIN BİLETLERİ 3 SAATTE TÜKENDİ
    Alİ Sami Yen Stadı'nda saat 20.30'da başlayacak karşılaşmayı, İskoç hakem Craig Thomson yönetecek. Bu arada, geçen hafta satışa sunulan karşılaşmanın biletleri, 3 saatlik bir sürede tükenmişti. Galatasaray, Bordeaux maçını kazandığı takdirde bir üst turda, NEC Nijmegen (Hollanda) ile Hamburg (Almanya) eşleşmesinden turu geçecek takımla karşılaşacak.
    AGRESİF OLACAĞIZ
    Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, iyi bir ekibe sahip olduklarını belirterek, 'Bu takım 1-2 takviye ile UEFA ve Şampiyonlar Ligi'nde final oynar, kupayı da kazanır' iddiasında bulundu. Korkmaz, UEFA Kupası 3. tur rövanşında Fransa'nın Bordeaux takımıyla oynanacak karşılaşmayla ilgili düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray'da göreve gelmeden önce de takım kadrosunun kalitesine inandığını dile getirerek, 'Ben daha önce de söylüyordum. Galatasaray'ın çok yetenekli oyunculardan kurulu olduğunu ifade ettim. Galatasaray, bu oyuncu kadrosunu korur, üzerine de daha iyi oyuncular getirirse, 2-3 sene içinde bu takım UEFA Kupası veya Şampiyonlar Ligi'nde final ve kupayı da alabilir' diye konuştu. Bu akşam Galatasaray ve Türk futbolu için önemli bir gün yaşayacaklarını anlatan Bülent Korkmaz, 'Önemli bir maç yapacağız. Her maç zor olduğu gibi bu maç da zor olacak. Tek hedefimiz turu geçmek. Bunun için psikolojik olarak da hazırız' dedi.

BORDEAUX'YU ANALİZ ETTİK
    BasIn toplantısını izleyen Fransız bir medya mensubunun, 'Oyun felsefeniz nedir' sorusu üzerine Bülent Korkmaz, 'Takım halinde defans, takım halinde hücum yapmak oyun felsefem. Hücum defansta başlar, defans hücumda başlar' yanıtını verdi. Bülent Korkmaz, 'Agresiflik benim yapımda olan bir şey. Bunu takıma yansıtmak istiyorum. Ama bunun için de biraz zaman lazım' dedi. Korkmaz, Bordeaux ile ilk oynanan maçı televizyondan seyrettiğini belirterek, 'Bir televizyon kanalında yorum yaptım. Skibbe, giderken 'Ben buradayken takımda her türlü bilgiyi alabilirsin' demişti. Cevat hocayla oturup rakibimizin maçlarını 2-3 gündür seyrettik. Analiz yaptık. Önemli olan, gereken bilgiyi verdikten sonra oyuncuların bunu en iyi şekilde uygulamasıdır, uygulayacaklardır da'' ifadelerini kullandı.
    DİPLOMA TARTIŞMASI-Teknik sorumlu olarak çıkacağım
    Bu arada dün Bülent Korkmaz'ın teknik direktörlük diplomasının yetersizliği tartışıldı. Basın toplantısında gazetecilerin Korkmaz'a teknik direktörlük Pro-lisansı'nın bulunmadığı şeklindeki spekülasyonların hatırlatması üzerine genç teknik sorumlu, 'Böyle bir sorun yok. Bordeaux, maçına teknik sorumlu olarak çıkabiliyorum' ifadesini kullandı. Bu arada UEFA yayınladığı bültende Sarı-Kırmızılı takımın teknik direktörü olarak Cevat Güler'i gösterdi.

Bu Sayfayı Paylaş