Cicoz Nedir :))

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda DeMSaL tarafından 25 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Cicoz Nedir :)) konusu poşetin ucundakilerden biriyle ortadakinin arasına dişlerini geçirip çekersin, uçtaki ağzına gelir, sonra aynı şeyi ortadaki ve diğer uçtakinin arasına uygularsın, sona kalan minik topu da poşetin ucunu tutup dişlerinle çekiştirmek suretiyle ağzına yollarsın

çocukların misket'e hitap şekli.. sakızın adı da bu yüzden cicoz'dur.:hihi

okula gitmeden önce her sabah bakkala uurayip iki adet aldigim super tatli sakiz.:hihi

hiç, yok anlamında kullanılır.
    örnek : bizde metelik cicoz be yahu.:)

küçükken ölümden dönmeme yol açmış top ciklet.:hihi

altıncı nesil bir çaylak. kendisi de en az lakabı kadar sevimli, bir o kadar cana yakındır. dırdır da dırdır. yani..

cici+cadaloz=cicoz:hihi

bilye, gulle, misket gibi anlamların dışında "zıpzıp" manasına da gelen şirin kelimedir. bizim iş yerinde bu tarife uyan bir yaratık bile var.

garip olan suydu ki, bariz bir boya tadi vardi bu sakiz musveddesinde; hala uretiliyor mu, hala ayni tat var midir bir fikrim yok ama... olsun, ben gene de severdim, cignerdim. ama simdi cignemem, ya da cignerim, bilemedim bak simdi...

o iğrenç gıda boyası tadına rağmen çocukluğum boyunca, deli gibi çiğnediğim, ağzımda araba lastiği tadını alana kadar evirip çevirdiğim nostaljik sakız.

bir parça ip yuvarlak şekilde tutulur, bir yüzük yerleştirilir ve ip uçlarından bağlanır. oyunu oynayan grup ipin etrafında dururlar ve elleriyle yüzüğü kaydırarak birbirlerine gönderirler. oynanırken bir de şarkısı vardır:
    hani cicoz i$te cicoz
    ver cicozu al cicozu

harlequin grubunun davulcusunun lakabı.

hos bir aromasi olan, seksenlerde cocuk olmak basligini hatirlatan.

3 taş oyunu.:hihi

çocukken sakızlardan üçünü birden ağzıma atıp, kocaman sakız bile$imini zorla da olsa çiğnemenin sonsuz hazzını ya$attıran sakız.

pembe sarı mavi

maalesef artık üretilmeyeceği söylenen efsanevi sakız. her taraf kutulu sakız doldu.

alıntı

2. Google

Google Özel Üye

Eline sağlık paylaşım için teşekkürler :)

Bu Sayfayı Paylaş