Charecter data %100 olunca reset atıyor pc neden?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 4 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Charecter data %100 olunca reset atıyor pc neden? konusu charekter data %100 dolunca pc resset atıyor 1 gun once bı sorun yoktu neden olabilir arastırdım bu sonuca ulastım UPCDefaultLooks.tbl iniz hatalıdır .. Zones Klasörünüz hatalıdır .. fakat oyunu sildim gene yukledim olmadıı neden olablir kafayı yicem bi yardımcı olurmusunuz herkes virüs programını kapa sxe vardır msn plus falan vardır ondan dır yada fan da sorun vardır pc ısınıyodur falan diyolar herseyi yaparken bişey yok tek knighta gircem zaman böle oluyo neden acaba bi yardım pls

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Bilgisayar Kendi Kendine Neden Reset Atar(Kapanır)? Reset Atmanın Sebepleri Nelerdir?

Bilgisayar kullananların en büyük dertlerinden biridir bilgisayarın kendiğinden kapnaması yani reset atması Reset atmanın birçok sebebi olabilir bu yüzden reset atmanın sebebini bulabilmek için bazı şeyleri kontrol etmek gerekir Reset atmanın nedenleri şunlar olabilir:

İşlemci ve power supply fanlarını (kasanın arkasındaki fan) kontrol edin ısındığı için yapıyor olabilir
    Power supply voltajı yetmiyor olabilir
    Herhangi bir virüsten dolayı olabilir bilgisayarınız iyi bir virüs programı ile taratmayı deneyin
    Ram’den olabilir çıkartın temizleyin tekrar takı veya diğer slot takarak deniyebilirsiniz
    İki tane Ram varsa birini çıkartıp deneyin veya yerlerini değiştirin
    İşlemci fan ayaklarını kontrol edin yerine tam oturmamış olabilir
    Hard disk kablolarını kontrol edin yeni kablo varsa yenisini takmayı deneyin
    Kurduğunuz programlar çakışıyor olabilir
    İşlemcide termal macun varmı kontrol edin
    İşlemci ısısına bakın
    Pc bağlı olduğu prizde topraklama olmaması (mutlaka olaması lazım)
    Voltajın sürekli düşmesi
    Oyun oynarken oluyorsa ekran kartını kontrol edin çok ısınıyor olabilir
    PC kapandıktan sonra 15-20 dk süresince açılmıyorsa işlemci çok ısınıyor olabilir
    Bios ayarları değişmiş olabilir orjinal ayarlarına geri getirin
    Anakart da sorun olabilir
    Ekran kartında sorun olabilir başka bilgisayarda denenmeli
    PC takılan TV kartı vs çakışıyor olabilir çıkartıp deneyin

Alıntı

Bu Sayfayı Paylaş