Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu Çorlu Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Hakkında - Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Erişim bilgileri - Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Resimleri

Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cezzar Mustafa Ersin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: CEZZAR MUSTAFA ERSİN İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Şeyhsinan Mah.Ziyabey Cad.

Telefon Numarası: 2826517194
    Faks Numarası: 2826528081

Hedeflerimiz:

İSTİYORUZ Kİ ; herkes öğüt vermek yerine örnek olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; herkes ben değil biz olsun

İSTİYORUZ Kİ ; bütün öğrencilerimiz öğrenebilir olduklarına inansın.

İSTİYORUZ Kİ ; öğrencilerimiz kendine güvenen başarabileceklerine inanan, başarısızlıktan yılmayan bireyler olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; öğrencilerimiz okulda aldıkları eğitimi geleceğe yansıtabilen ve sağlıklı bir kişilik yapısına sahip bireyler olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; öğrencilerimiz hayatlarında hedeflerini belirlemiş ve bu hedefleri doğrultusunda ilerleyen bireyler olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; öğrencilerimiz kendini seven, kendine saygı duyan , diğer insanlarla ilişkilerinde bu duygularını rahatlıkla yansıtabilen bireyler olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; bütün velilerimiz destekçimiz olsun.

İSTİYORUZ Kİ ; bütün dersler bilgisayar ortamında yapılsın.

İSTİYORUZ Kİ ; mezun olan bütün öğrencilerimiz okulumuzla olan ilişkilerini sürdürsün.

İSTİYORUZ Kİ ; öğrencilerimiz okulumuzda sosyal, kültürel faaliyetleri gerçekleştirebilsin; özel yeteneklerini sergileyebilsin.

OKULUN TARİHÇESİ

Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Şeyhsinan Mahallesi Ziya Bey Caddesi 86/1 pafta953 ada ve 3 parselde kayıtlı olan 3924 m2 arsa devlet tarafından 1989 yılında okul yapılmak için Çorlu Belediyesi nden İl Özel İdaresi adına satın alınmıştır.

Aynı yıl hayırsever vatandaş Çorlu eşrafından Cezzar oğullarından Mustafa ERSİN tarafından okulun yapımı üstlenilmiş 1989 yılında okul inşaatına başlanılmıştır. Çevrenin yerleşime açılması okul ihtiyacını ön plana çıkarmıştır Bu durum göz önüne alınmış ve inşaat hızlı bir şekilde yapılarak aynı yıl bitirilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilerek 25 Eylül 1989 günü yapılan törenle eğitim öğretime açılmıştır. Cezzar Mustafa Ersin İlkokulu olarak eğitim öğretime başlayan okulda, beş sınıflı normal öğretim yapılmaktaydı
    Üç normal kat olan okulumuzda 14 derslik bulunmaktadır. Okulun açılışı ile birlikte üçüncü katı 1989-1992 yılları arasında Çorlu Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olarak kullanılmıştır.

Okulumuz bünyesinde (1989-2004) yılları arasında zihinsel engelliler sınıfı eğitim öğretimini sürdürmüştür.

Çevresinde hızlı yapılaşmanın olması öğrenci sayısın artması ülkemizde zorunlu öğretimin sekiz yıla çıkarılması ile 1997-1998 öğretim yılında okulumuz bünyesinde 6. sınıf açılmış aynı zamanda ikili öğretime geçilmiştir.
    Okulumuzda 1 laboratuar, 1 kütüphane, 1 iş atölyesi bulunmaktadır.
    2005 yılında okulumuzda 12 derslikli ek bina yapımı çalışması başlatılmış,2006.2007 öğretim yılında hizmete girmiştir.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş