Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Hakkında - Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

Tarihçe

İlçemiz Cevizdibi mahallesinde 1987 programı ile yapımı gerçekleştirilen Okulumuz 5 derslik, 1 WC-depo olarak Cevizdibi mahallesi cilt 1, sayfa 7 ve 6 parsel numarasında Hüseyin Avni Çelebi ve müşterekleri adına kayıtlı 5350m2, 5000.000 TL kıymetle kamulaştırılan arsa üzerine yapılmıştır.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığının 03/05/1988 tarih ve 10846 sayılı Bakanlık emirleri gereğince 19/09/1988 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.Okulumuzun adı 17/101994 tarih ve 715/26213 sayılı Valilik onayı ile 17/10/1994 tarihinde Cevizdibi Şehit Serhat Yurtbaşı İlkokulu, 1987-1988 öğretim yılında zorunlu temel eğitimin sekiz yıla çıkarılmasıyla CEVİZDİBİ ŞEHİT SERHAT YURTBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU olarak değiştirilmiştir.

Okulumuza 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında 5 derslikli ek bina yapılmaya başlanmış olup aynı yıl içinde ek bina yapımı tamamlanmıştır. Yeni Binada 3 Derslik, Bilişim Teknolojisi Sınıfı, Anasınıfı, Fen Laboratuvarı, İşlik, Çok Amaçlı Spor Salonu, Mutfak, Kalorifer

MİSYONUMUZ

Milli Eğitimin genel ve özel amaçlarını gerçekleştirmek misyonumuzun ana temelini oluşturmaktadır. Öğrencilerimizin özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirerek var olan potansiyellerini en üst seviyede kullanmalarına fırsat tanıyarak başarılı olmalarını sağlamaktır. Eğitim ve öğretimin başarısının ancak öğrenci –veli-öğretmen-çevredeki kamu kurum ve kuruluşları iş ve amaç birliğinin oluşumuyla gerçekleşeceğine inanmaktayız. Bu inancı temel alarak her yönden sağlıklı , gelişime açık , 21. yüzyılın gereksinimlerine cevap verebilecek bireyler yetiştirmek misyonumuzun ana taşları arasındadır.

VİZYONUMUZ

Geleceğe umutla bakabilen çağdaş, gerçekçi, demokratik, fırsat eşitliğine dayalı, çevrenin eğitim ve kültür merkezi olan, temel demokratik değerlerle donanmış, bireysel farklılıkları ne olursa olsun, araştırma-sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş; yaşam boyu öğrenen ve insan haklarına saygılı, mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yetiştiren bir okul olmaktır.

Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cevizdibi Şh.serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CEVİZDİBİ ŞH.SERHAT YURTBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: CEVİZDİBİ MAH. YAŞAR DOĞU SOK. NO:29 SULUOVA AMASYA

Telefon Numarası: 3584171753

Faks Numarası: Bilgi Yok

ADRESİMİZ

Cevizdibi Mahallesi. Suluova /AMASYA

MAİL ADRESİMİZ

Web Adresi: Cevizdibi Şh.Serhat Yurtbaşı İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz