cetin pazarlik

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 23 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. DilzaR

DilzaR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    cetin pazarlik konusu
    Devre arasına mutlu bir şekilde giren Galatasaray’da Servet Çetin konusu sıkıntı yaratıyor. Marsilya’nın kadrosuna katmak istediği yıldız futbolcuya görüşmek için derbi sonrasına randevu veren yönetim, bu konuda teknik direktör Michael Skibbe’nin sunacağı rapor doğrultusunda hareket etmeyi planlıyor... Ancak ne Skibbe’nin ne de yöneticilerin Servet’i bırakmaya niyeti yok. Bu nedenle taraflar arasında yapılacak pazarlık çok çetin geçeceğe benziyor. Özellikle Fransız kulübünden gelen teklif sonrası kariyerini Avrupa’da sürdürmeyi arzuladığını birçok kez dile getiren Servet’in Meira’nın aldığı ücret olan 1.7 milyon euroda ısrarlı olduğu öğrenildi. Galatasaray’la daha önce 1.5 yıllık sözleşmesi bulunan tecrübeli savunmacının yakın çevresine “Takımda en çok forma giyen oyuncu benim. Meira’nın aldığı parayı hak etmiyor muyum? Eğer yönetim isteğimi kabul etmezse, gitmeme izin versin. Böylece kulübüme de para kazandırmış olurum” dediği öğrenildi. Bu arada yönetici Haldun Üstünel, Skibbe’nin “Transfer istemiyorum” açıklamasına rağmen birkaç isimle görüşebileceklerini söyledi.

Işin sırrı Topal ve Barış

Galatasaray’ın başarılı savunma oyuncusu Servet Çetin, Mehmet Topal ve Barış’a övgüler yağdırdı. Son bir ayda yakaladıkları çıkışta, bu iki futbolcunun payının büyük olduğunu söyleyen Servet, “Mehmet ve Barış’ın takıma katılmasıyla Meira ile birlikte savunmada çok rahatladık. Eğer sezon başından bu yana bizimle birlikte görev yapsalardı şu anda puan farkıyla lider olabilirdik. Ligin ikinci yarısında Linderoth’un da gelmesiyle artık hiçbir eksiğimiz kalmayacak” diye konuştu. Mehmet Topal ise “Ben Galatasaray’ın askeriyim, sahaya çıkıp takımın başarısı için elimden gelenin en iyisini yaparım. Böylesine büyük bir kulübün formasını taşıdığım için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Adam gibi adam Michael Skibbe

Geldiği günden bu yana acımasız bir şekilde eleştirilen, yardımcılarının görevinden alınması ve Karl Heinz Feldkamp’ın teknik danışmanlığa getirilmesi, “Skibbe istifaya zorlanıyor” şeklinde yorumlanan Alman çalıştırıcı, şimdilerde el üstünde tutuluyor. En büyük desteği oyuncularından alan Skibbe’ye taraftarlar da övgüler yağdırıyor. Sarı kırmızılı futbolseverler, her şeye rağmen, başını dik tutabilen ve asla ödün vermeyen genç hocanın Galatasaray’ın geldiği noktada büyük pay sahibi olduğunu belirterek, “Skibbe, adam gibi adam” ifadelerini kullanıyorlar. Yönetimden, Skibbe’yi göndermek şöyle dursun, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatmasını isteyen taraftarlar, “Skibbe, efendiliği, kişiliği ve futbolcularıyla kurduğu bağla, örnek alınacak bir teknik direktör. Onunla özlenen başarıları tekrar yakalayacağımıza olan inancımız tam” diyerek hocalarına destek veriyor.

Bu Sayfayı Paylaş