Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Patnos Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Patnos Ağrı konusu Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim Bilgileri

kulumuz Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak 1993-1994 eğitim-öğretim yılında ilçemiz Atatürk Mahallesi İpekyolu mevkiinde İlköğretim olarak öğretime açılmıştır. 1997-1998 eğitim-öğretim yılında 200 kişi kapasiteli pansiyon bölümü de eklenerek PİO'ya dönüştürülmüştür. Okulumuz halen 22 derslik , 1 kütüphane, 1 ana sınıfı, 1 oyun ve dinlenme salonu, 1 bilgi teknolojisi sınıfı, ve 200 yatak kapasiteli pansiyon binamız ile normal öğretime devam etmektedir.

Okulumuz adını 1993 yılında Ağrı Dağı Bölgesi Garo Tepe mevkiinde şehit edilen topçu üsteğmen Cengiz Çıkrık'tan almıştır. Okulumuz 2009 - 2010 eğitim-öğretim yılında 1112 öğrenci, 4 idareci, 23 öğretmen, 1 ambar memuru, 1 mutemet ve 8 hizmetli ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuz 2002 yılının başından itibaren toplam kalite yönetimine geçmiştir.

Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Ağrı Patnos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cengiz Çıkrık Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CENGİZ ÇIKRIK YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: Cengiz Çıkrık YİBO Patnos

Telefon Numarası: 4726161593

WEB:
    www.cengizcikrikyibo.meb.k12.tr e-mail: 965615@meb.k12.tr

FAX: 0 472 616 15 93

POSTA KODU: 04500

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş