Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir konusu Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Hakkında - Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Tanıtım - Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Resimleri - Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu İletişim

Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Eğitime % 100 destek projesi kapsamında Sarar Şirketler Grubu Başkanı,Ticaret odası Başkanı, hayır sever işadamı Sayın: Cemalettin SARAR Bey tarafından 14.01.2005 tarihinde Çevre Yolu Üzeri Fevzi Çakmak Mahallesinde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız Sayın Necat BİRİNCİ nin de katılımı ile temeli atılmış; Yaklaşık 1100.000.YTL Proje maliyeti ile Güney Yapı İnşaat iş yüklenicisi yapımına başlanılmış , 13.09.2005 tarihinde 8 ay gibi kısa bir sürede Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslimi yapılmıştır. Binalar bir milletin yaşayış şekillerini yansıtan en önemli kültür öğeleridir bir bakıma ruhunu yansıtır. Okulumuz kültür öğelerimizi taşıyan geçmişimiz ve günümüz modern mimari özelliklerini birleştiren özgün bir yapı olarak Ülkemiz Model Okullarındandır.

Binanın bahçeyle birlikte toplam yüzölçümü 6900 metrekare olup, binanın oturum alanı :1100 metrekaredir Zemin +3Kat olmak üzere 4 kat olarak yapılmış , özel eğitim gerektiren öğrenciler için; bahçe, bahçeden binaya giriş için asansör konulmuş, bina içerisinde lavaboları WC leri özel olarak dizayn edilmiş, katlar arası erişim için asansör yapılmıştır. Derslikler idari odalar ın yanı sıra, 2 adet bilgisayar odası (15+1); İlköğretim düzeyinde tüm deneylerin yapılabileceği fen ve teknoloji laboratuarı, Teknoloji Tasarım derslerinin ders amacına uygun işlenebileceği çok amaçlı salon, öğrencilerimizin boş zamanlarını geçirebileceği kütüphane ve etüt salonu , spor odası ,Milli takımının kullandığı minderlerle döşenmiş Spor salonu ve Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerine uygun kendisini ifade edebileceği okulumuz ca özel olarak tasarlanan hayal odası yer almakta olup; 3. katta: meclisimizin eski modelinde yapılması düşünülen konferans salonu, Çanakkale ve Kurtuluş savaşı temalı Kurtuluş müzesi yer almakta olup ayrıca; okul bahçesinin Geçmişten Günümüze Tarihi değerlerimizin vurgulanacağı sergi duvarı spor kompleksi, anfi tiyatro ve somut olarak düşünmeyi sağlayıcı satranç, bölgesel özelliklerin vurgulanacağı ağaçlandırmaları ile kültürümüzün oyunla aktarılacağı oyun parkı düşünülmektedir.

Okulumuz 13.09.2005 tarihinde eğitim öğretime 3Bayan 3Erkek 1 Yönetici olmak üzere 6 Personel ; çevre okullarından toplu nakil yolu ile alınan 1-5 .sınıflarda 190 Öğrenci ile başlamış , 2.yıl: 2 yönetici,1 Hizmetli 20 Öğretmen ile, çevre okullarından 6-8 ikinci kademe öğrenci nakilleri kabul edilerek 188 Kız 179 Erkek toplam 367öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
    Okulun Telefonu: 2223224546
    Okulun Faksı: 2223214546
    Okulun Adresi: Çevre yolu üzeri Hyundai Plaza karşısı Fevzi Çakmak Mah. Nato Sokak Tepebaşı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://www.csarario.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: cemalettinsararioo@hotmail.com
    Okulun Müdürü: Hüseyin KILINÇ
    Okulun Öğretmen Sayısı: 21
    Okulun Öğrenci Sayısı: 410
    Okulun Derslik Sayısı: 24
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Devlet Hastanesinden ve Tepebaşı bölgesinden 12 Numaralı belediye otobüsleri ve Muttalip caddesi üzerinden dolmuşlar la ulaşım sağlanmaktadır.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Cemalettin Sarar İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş