Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 26 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Celal Bayar Üniversitesi myo - Soma Meslek Yüksekokulu - meslek yüksekokulları - myo - soma myo

Soma Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 08.06.1994 tarihli Genel Kurul Toplantısında incelenmiş 456/3945 Sayılı kararı ile Manisa’nın Soma ilçesinde iki yıllık eğitim - öğretim hizmeti vermek üzere açılmıştır.
    1994 yılında Elektrik ve Maden programı ile eğitim öğretim faaliyetine başlayan Yüksekokulumuzda planlanan ve hedeflenen dönemlerde Makine programı da açılarak, program-öğrenci sayısı, fiziki açık ve kapalı alanlar öğrenci uygulamalarına yönelik laboratuar ve atölyeler artırılmıştır.
    2004 yılında TEİAŞ ile Üniversitemiz arasında yapılan protokol ile iki blok Yüksekokulumuza tahsis edilmiştir. Bir idari, bir eğitim öğretim hizmetleri olmak üzere iki bağımsız binadan oluşan Yüksekokulumuza, 2008 yılında iki bağımsız
    blok daha eklenerek, 8100 m2 lik açık alan 16150 m2 ye, 3150 m2 lik kapalı alan ise 7600 m2 ye yükseltilmiştir.
    Mevcut fiziki şartların artırılması ile yeni program açma çalışmaları hızlandırılarak 2008-2009 eğitim öğretim yılında Sondajcılık ve Mekatronik programları açılmıştır. Yeni edinilen bloklar içerisinde tadilatlar yapılarak mevcut bilgisayar laboratuarına ilaveten, birer adet bilgisayar, PLC, elektropnömatik, maden, makine, elektrik, pnömatik ve sondaj laboratuarları oluşturularak gerekli donanımları ile beraber öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Ayrıca açık spor alanları, öğrenci kantini, yeni bloklara elektronik güvenlik sistemi yaptırılarak faaliyete geçirilmiştir.
    Yüksekokulumuza 2009–2010 eğitim öğretim yılından itibaren Grafik Tasarımı Programı da eklenerek, biri idari olmak üzere dört bağımsız blokta, altı program ve 985 öğrenci mevcudu ile onsekiz derslik, beş laboratuar, kantin, yemekhane ve açık spor alanlarında eğitim öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.
    Yüksekokulumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurduğu bir Üniversite olmanın bilinci ile Atatürk devrimleri ve Cumhuriyetin ilkeleri ışığında ülkesinin ve toplumunun aklın ve bilimin yol göstericiliğinde çağdaş uygarlığın en üst düzeyine erişmesi hedefine kilitlenmiştir.
    Gerek Yüksekokulumuzun öteden beri uyguladığı kurallar, gerek bu kuralların dinamik bir anlayışla işlevsellik kazanması ve uygulamaya dönük olması misyon ile vizyon bağlantımızı kuran temel yaklaşımımızdır.
    Bu bağlamda Yüksekokul Müdürlüğümüz; Misyonunu yerine getirmek ve vizyonuna ulaşmak için özveri ile çalışma gayreti içerisinde, çağdaş, mesleki, teknik eğitimin gerektirdiği bilgi beceri ve teknolojik gelişmelerde yüksek kalite ve standartlara sahip, ulusal ve uluslararası platformlarda aranılır nitelikli teknik elemanlar yetiştiren öncü bir eğitim kurumu olmakla ilgili çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Yüksekokulumuz mevcut olan Maden Teknolojisi, Makine, Elektrik, Mekatronik, Grafik Tasarımı ve Sondaj Teknolojisi programları ile ülkemizde hem özel hem de kamu sektöründe kendine güveni yüksek, çabuk ve doğru karar verebilen, problem çözme yeteneği yüksek, çağın gerektirdiği teknolojiye ayak uydurabilen nitelikli teknik eleman ihtiyacını karşılamaktadır.

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
    SOMA MESLEK YÜKSEKOKULU
    DEGİRMEN CAD. No:2
    45500 SOMA / MANİSA

TEL: 0-236-6120063
    FAX: 0-236-6122002

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ SOMA MESLEK YÜKSEKOKULU

Bu Sayfayı Paylaş