Candan Ünal Yazıları - Candan Ünal Sözleri

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda SeLeN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Candan Ünal Yazıları - Candan Ünal Sözleri konusu Candan Ünal Kimdir - Candan Ünal Yazıları - Candan Ünal Sözleri

Ayrılığın çok uzak olmadığını bile bile sevmek, kalbin kaldıracağından ağır bir yük gibi ama öyle dayanıklı ki şu kalp, sanki etten, kandan değil de demirden. Onu seyrettim uyurken, kırılacak gibi duruyordu. Öyle narin ki, pamuklara sararak saklamak geliyor içimden... Erkek adam narin olur mu? diye düşünmeyin, oluyor! En kadın yanım bile kaba kalıyor.

Kolay geçmiyor ömür dediğin. Kim bilir kaç darbenin izidir gözün kenarında toplanan çizgiler? Her yaşam bir öykü olabilir, biraz akıllıysa senaryoyu yazan.

Öyle basit değil yaşamak! Her şeyden önce bir amacın olacak. Avarelikse, o da kabulüm çünkü avare olmak da zor iştir.

Avuçların kanayacak, kolların çizilecek, gözlerin dolacak. Hayat sana vuracak, sen ayağa kalkacaksın. Bir daha vuracak, bir daha kalkacaksın. Yığılmayacaksın, yıkılmayacaksın. Kendine, ideallerine, sözlerine sahip çıkacaksın. Arkasında duracaksın hayallerinin. Ne kadar çelme taksa da hayat sana, kalkacaksın! Çünkü yaşamanın tadına ancak o zaman varacaksın…

Hadi ayrılalım! Öyle laftan değil, gerçekten ayrılalım çünkü bu var ve yok arası duran aşkımız beni öldürüyor.

Bırak ki Gidebileyim!
    Böyle yaşamak çok zor! Yüreğimle kavga etmekten yorgunum. Seni sensiz sevebilirim, bununla baş etmek mümkün. Bir kılıf uydururum içimde, seni uzaklarda sayarım. Birini yokken de sevebilirim.

Senle ben, adımız her ne ise, her ne olmuşsak şunca yıl içinde, eskidik! Artık anlamamız gerekiyor, biz bir alışkanlığın devamıyız. Hani çok tuttuğu için seri halinde çekilen filmler var ya, onlar gibi, üçüncüden sonra çok sevimsiziz. Seninle bir zamanlar efsaneydik, şimdi sıradan bir hikayeyiz. Bırak ki, gidebileyim. Gideyim ki, yüreğimde sana ait o sihri yaşatmaya devam edeyim….

Candan Ünal

Bu Sayfayı Paylaş