Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda KaRDeLeN tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu konusu
    Canavar Sofrası - Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu - Canavar Sofrası Gösterimi - Tiyatro Oyunları -

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin ortak çalışması “Canavar Sofrası”, psikolojik çözümlemeleri ve sergileniş tarzı ile kimi zaman seyirci ile oyuncunun yer değiştirdiği, izleyenleri içine katan bir oyun.
    II. Dünya Savaşı sırasında savaştan oldukça az etkilenen bir statüye sahip arkadaş grubu bir doğum günü kutlaması için bir araya gelir. Beklenmedik bir anda ortaya çıkan Alman subayı, öldürülen Alman subaylarının yerine aralarından 2 kişiyi seçmeleri gerektiğini söyler. Sigara kıtlığı dışında duyarsız kaldıkları savaş şimdi onları ölümle yüz yüze getirmiş, aralarındaki dostluğu ve aile bağlarını tehdit edip, hayatlarını kurtarmak için en yakınlarını feda edebildikleri bir canavara dönüştürmüştür...
    Canavar Sofrası’nı izlerken bir anda sahnedeki oyunun oyuncularından birine dönüştüğünüzü fark edecek, oyundaki düş ve gerçek arasında,“bu bir oyun” ya da “bu gerçek” türünden git-geller yaşayacaksınız. Çünkü Canavar Sofrası’nın kahramanları büyük trajedilerin büyük kahramanları değil içimizden insanlar,yani belki de bizleriz.

Sizi Canavar Sofra’sına bekliyoruz! Oyun sonrasında, rezervasyon yaptırarak karakter ve repliklerden oluşan menüleri sipariş veren izleyiciler bu kez de adeta “kendin pişir, kendin ye” prensibiyle Canavar Sofrası’nda yerlerini alıyor. Canavar Sofrası’nın “misafirleri” sipariş ettikleri menüdeki karakterleri/replikleri kendi yorumlarıyla oynamayı deneyerek tiyatro sanatına daha yakından bakıyor ve kendi sınırlarını keşfetme fırsatını farklı rollere girerek buluyor.
    2009 yılından itibaren oyunlar sergilemeye ve festivallere katılmaya başlayan ve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinden oluşan topluluk, hem klasik sahneleme ve oyunculuk yöntemleri ışığında hem de yenilikçi, deneysel anlatım biçimlerinin, farklı arayışların izinde oyunlar sergilemektedir.
    KHÜ Tiyatro Bölümü öğretim görevlilerinin danışmanlık yaptığı, bölüm öğrencilerinin ortak çalışması ürünü olan oyunlar ile bir yandan geleceğin sanatçıları olarak tiyatroyu üretim sürecinde öğrenerek, diğer yandan öğrenilen farklı yöntemler ile yeni anlatım biçimlerini araştırmaktadır.

Canavar Sofrası, Nisan ayında KKTC ODTÜ’de sahnelenecek.

CANAVAR SOFRASI
    Yer: Kadir Has Üniversitesi - Cibali kampusü
    Tarih: 01,02 Nisan 2010
    Saat: 19.00
    Ücretsiz Rezervasyon için: 0536 696 11 59

Bu Sayfayı Paylaş