Cağaloğlu Moda Tasarımı Lisesi

'Liselerimiz' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Cağaloğlu Moda Tasarımı Lisesi konusu Cağaloğlu Moda Tasarımı Lisesi

Tasarım konusunda kendinize güveniyorsanız adresiniz Cağaloğlu Moda Tasarımı Lisesi... Okul bu kayıt döneminde 30 öğrenci alacak.

TÜRKİYE'NİN devlete bağlı tek moda tasarım meslek lisesi olan Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarım Meslek Lisesi, bu yıl 30 öğrenci alacak. Özellikle tekstil sektöründe hizmet veren öğrencilerin, giyim ve üretim teknolojileri, tasarım, çizim dersleri aldığı 4 yıl eğitim veren bir okul. Lise müdürü Özlem Ayhan okulu şöyle anlattı:

ÖĞRENCİLERE OKURKEN TEKLİF GELİYOR

Biz bu yıl 30 öğrenci alacağız. Kız-erkek karma eğitim veriyoruz. Mezunlarımız kesinlikle iş bulma sıkıntısı yaşamıyor. Öğrencilerin yüzde 80'i üniversiteye hem sınavsız geçiş hakkıyla hem de 4 yıllık fakültelere giriyorlar. Okul sıralarında transfer teklifi alıyorlar. Giyim ve tasarımla ilgili her alanda çalışıyorlar. Çizim, kalıp atölyeleri, makina bandı gibi her alanda istihdam var. Modelist yardımcısı hatta modacı olarak hemen işe başlıyorlar. Biz sadece tasarımcı değil aynı zamanda bu tasarımını hayata geçirebilen niteliklere sahip öğrenciler yetiştiriyoruz.

Bu Sayfayı Paylaş