Bursa - Yıldırım - Bursa Yıldırım Ticaret Ve Sanayi Odası Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bursa - Yıldırım - Bursa Yıldırım Ticaret Ve Sanayi Odası Lisesi konusu Bursa Yıldırım Ticaret Ve Sanayi Odası Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, tüm Odaların kuruluş gayesi olan, üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplinini, ahlak ve tesanüdünü korumak gibi aynı amaç ve görev çerçevesinde, 6 Haziran 1889 tarihinde, "Bursa Ticaret Odası" ismiyle Bursa'lı işadamlarının teşebbüsü ile Koza Han'ın küçük bir odasında hizmete başlamıştır.

Bursa Ticaret Odası, bir yıl sonra kurulan Sanayi Odası ile birleşerek, Ticaret ve Sanayi Odası hüviyetine sahip olmuştur.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitime %100 destek çerçevesinde Yıldırım ilçesi Yavuz Selim Mahallesinde 2005 yılında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Lisesi adıyla okulumuzu inşa etmiştir.Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Eğitim-öğretime başlamıştır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: BURSA YILDIRIM TİCARET VE SANAYİ ODASI LİSESİ
    Adresi: YAVUZSELİM MAH.OKUL CAD.DOĞAN SOK.NO:3
    Telefon Numarası: 2243682500
    Faks Numarası: 22436825002

http://www.btsolisesi.meb.k12.tr

Bu Sayfayı Paylaş