Bursa - Nilüfer - Işitme Engelliler Meslek Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bursa - Nilüfer - Işitme Engelliler Meslek Lisesi konusu Işitme Engelliler Meslek Lisesi Bursa Nilüfer - Bursada Bulunan Liseler

OKULUN KURULUŞU
    Okul binamız ortopedik engelli öğrencilere eğitim-öğretim vermek üzere planlanarak yapımına 1992 yılında başlanmış ve 2000 yılında tamamlanmıştır.Ancak yeterli sayıda öğrenci bulunamadığından hizmete girememiştir.Daha sonra binanın atıl durmaması için Duyum İşitme Engelliler İlköğretim Okulu,Mitat Enç İlköğretim Okulu ve Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Lisesi arasında bina taksim edilmiştir.
    Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 25.07.2001 tarih ve 420/2276 sayılı açılış onayı ile açılarak 08 Ekim 2001 tarihinde 65 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuzun "Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Lisesi" olan ismi Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 04.12.2008 tarih ve B.08.0.ÖRG.0.20.01.05-420/4954 sayılı Okul Çeşitliliğinin Azaltılması Genelgesi doğrultusunda "Nilüfer Özel Eğitim Meslek Lisesi" olarak değiştirilmiştir

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: IŞİTME ENGELLİLER MESLEK LİSESİ
    Adresi: Fethiye Mh.Nilüfer Hatun Cd. Nilüfer
    Telefon Numarası: 2242417363
    Faks Numarası: 22424173632

SPORCULARIMIZI KUTLUYORUZ

Bu Sayfayı Paylaş