Bursa - Nilüfer - Fatih Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bursa - Nilüfer - Fatih Lisesi konusu Nilüfer Fatih Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

1992 yılında eğitim öğretime genel lise olarak başlamaıştır. 1994/1995 eğitim öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı lise lisede bünyesinde açılmış olup, 2007/2008 eğitim öğretim yılı sonuna kadar sürmüştür. İkili eğitim yapılmaktadır.

Okulumuzda fen, tükçe- matematik, sosyal, yabancı dil (ingilizce) alanları bukunmaktadır.

Okulumuz 21 derslik, 1 fen bilgisi labaratuarı, 1 kütüphane, 2 konferans salonu, 2 bilgisayar labaratuarı bulunmaktadır. okulumuz bahçesinde basketbol, voleyboll, badminton, masa tenisi oynanmaktadır. Okulumuz yanında belediyeye ait olan halı sahada futbol maçları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz boş zamanlarını kütüphaneden yararlanarak ve sportif aktivitelerde bulunarak değerlendirmektedir.

Okulumuz kız voleybol, erkek futbol ve basketbol takımları mevcuttur.

Sınıflar arası satranç, voleybol, futbol, basketbol turnuvaları, bilgi, münazara yarışmaları düzenlenmektedir. kültür ve sanat eğitimi, rehberlik hizmetleri olarak çeşitli alanlarda konferanslar, geziler ve söyleşiler düzenlenmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: FATİH LİSESİ
    Adresi: Beşevler Mah.Yıldırım Cad.Nilüfer/Bursa
    Telefon Numarası: 2244511834
    Faks Numarası: 2244514848
    http://www.bursafatihlisesi.com

Bu Sayfayı Paylaş