Bursa - Harmancık - Harmancık 75. Yıl Çok Programlı Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Bursa - Harmancık - Harmancık 75. Yıl Çok Programlı Lisesi konusu Harmancık 75.yıl Çok Programlı Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

Harmancık 75. yıl çok programlı lisesi Cumhuriyet ’in 75. yıl dönümünde Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün 25. 02. 1998 tarih ve 10395 sayılı onayı ile 1998 – 1999 Öğretim yılında yeni yapılmış olan binasında hizmete açılmıştır.

Çok Programlı Liseye dönüştürülen Harmancık Lisesi hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse şunları söyleyebiliriz:

1984 – 1985 yılında ilçe merkezinde 1. katı halk katkıları ile 2. katı hayırsever işadamı Mehmet Arda tarafından 5 derslik olarak yapılan binada Eğitim – Öğretime açılmış olup 14 yıl Genel Lise programı uygulanmıştır.

1998 – 1999 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülerek yeni binasına taşınınca eski lise binası Halk Eğitim Müdürlüğünün hizmetine bırakılmıştır.

Harmancık Lisesi'nde 14 yıl Genel Lise programı uygulanmış, 1998-1999 yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülerek yeni binasında Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.

Bünyesinde;

1- Genel Lise,

2- Muhasebe ve Finansman,

3- Metal Teknolojisi,

4- Giyim Üretim Teknolojisi,

5- Ahşap Teknolojisi,

6- Elektrik-Elektronik Teknolojisi

alanları bulunmaktadır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: HARMANCIK 75.YIL ÇOK PROGRAMLI LİSESİ
    Adresi: Harmancik 75.Yil Çok Programli Lisesi
    Telefon Numarası: 2248812146